Помер знаний український карикатурист Юрій Кособукін

У вівторок, 15 січня, увечері на 63-му році життя після тривалої хвороби в Києві помер один з найвідоміших в Україні художників-карикатуристів Юрій Кособукін, пише газета “Сегодня”.

Він з іронією малював і політиків, і карикатури на злобу дня. Юрій Кособукін – володар більш як 300 нагород на мистецьких конкурсах. Сам же карикатурист свої малюнки називав не інакше як захопленням, а то й сенсом життя, але не способом заробляння грошей.

У Кособукіна залишилася дружина і двоє дітей.

Де поховають художника, в Спілці журналістів ще не вирішили.

Довідка

Народився Юрій Кособукін 14 травня 1950 року в місті Іман (Приморський край, Росія). У 1973 році закінчив Харківський авіаційний інститут. Працював в ОКБ Антонова в Києві. У 1976 р. – перша публікація в пресі (газета “Комсомольська правда”).

Друкувався в багатьох газетах і журналах в країні і за кордоном. Учасник конкурсів та колективних виставок.

Здобув понад 300 міжнародних нагород, серед яких – більш як 90 гран-прі та перших премій. Персональні виставки мав у Німеччині, Італії, на Кубі, у Польщі, Росії, Туреччині, Франції та Україні.

У 1998 році нагороджений найвищою відзнакою Фонду Міжнародних премій – орденом Миколи Чудотворця “За визначний внесок у примноження добра на землі”.

Newsru.ua