На різдвяній «Країні мрій» письменники колядували

– За ту колядочку дайте горілочки бочку, – письменники брати 45-річні Віталій і Дмитро Капранови колядують зі сцени фестивалю «Країна мрій» у Києві. Жартують із політиків. Висміюють слово «кровосісі» прем’єр-міністра Миколи Азарова, коли той сказав, що в країні сформувався цілий прошарок «кровосісів» бюджетних коштів.

Дводенний фестиваль, присвячений святкуванню Різдва за давніми традиціями, завершився ввечері 8 січня. Народні гуляння відбувалися у козацькому селищі Мамаєва Слобода.

– Говорив би вже Азаров на російській. І відмовився балакати тою не зрозумілою йому мовою. Чого себе мучати? – гріється біля вогнища киянин Сергій Владика.

Біля дерев’яних столиків черги охочих скуштувати козацького кулешу та медовухи. Проїжджає підвода, діти спускаються з гірки на санчатах. На сцені у народних костюмах виступає «зірковий вертеп». Окрім Капранових, колядки виконують скрипаль Василь Попадюк, видавець Іван Малкович, казкар Сашко Лірник, співачки Марія Бурмака, Сусанна Карпенко, Антоніна Матвієнко і співак Андрій Бойко.

– Новий рік – він уже трішечки приївся, – говорить 48-річний Олег Скрипка, музикант і засновник фестивалю «Країна мрій». – Ці стандартні олів’є, шампанське «Артемівське». Різдво – то дитяче свято. Може, тому, що в країні відбувається бебі-бум. Дітей усе більше, а їм треба свята. І це прихована, але правда. Для дітей Різдво – дуже цікаво.

Фестиваль завершується концертом Олега Скрипки. Найзавзятіше присутні співають і танцюють під пісню «Весна».
Газета по-українськи