На конкурсі гумористичного оповідання в Болгарії переміг українець Михайло Прудник

Переможцем міжнародного гумористичного конкурсу «Алеко» за 2012 рік, проведеного в Болгарії, став українець Михайло Прудник. Авторитетна нагорода йому присуджена за оповідання «Не давайте нам поради!».

Про це повідомили з Міжнародного фонду «Алеко Константинов», що разом із громадою Свищов і гумористичною газетою «Стиршел» («Шершень») проводить конкурс на краще гумористичне оповідання, передає Укрінформ.

На конкурс надійшло 98 творів 78 авторів з 20 країн. Серед них Україна, Росія, Бразилія, Хорватія, Сербія, Китай, США, Білорусь, Македонія, Вірменія, Болгарія.

Твори оцінювалися членами журі, у яке ввійшли професор Симеон Янев (голова), головний редактор газети «Стиршел» Михайло Вешим, голова фонду «Сатирик» Йордан Попов, представники громади Свищов і Міжнародного фонду «Алеко Константинов» – Людмил Симеонов і Галя Константинова.

Нагородження переможця конкурсу пройде у Свищові під час святкування 150-річчя від дня народження болгарського письменника-сатирика й організатора туристичного руху в Болгарії Алеко Константинова.

Міжнародний конкурс короткого гумористичного оповідання ім’я Алеко Константинова в Болгарії проводиться з 1966 року. За цей час його переможцями були відомі письменники, у тому числі Еріх Кестнер і Генріх Белль (Німеччина), Ефраім Кішон (Ізраїль), Ерскін Колдуелл і Вільям Сароян (США), Моріс Дрюон (Франція). Серед переможців конкурсу є й письменники з Росії, Куби, Греції, Австрії, Болгарії й інших країн.

Відзначимо, в 2012 році в Харкові помер найкращий український читець гумору, відомий український гуморист і сатирик, народний артист України Анатолій Литвинов.

  • Василь

    А якою мовою подавався твір на конкурс?