Книжка про FEMEN вийде у французькому видавництві

8 березня у Парижі презентують книгу від засновників жіночого руху FEMEN. Книжка носитиме однойменну з рухом назву і з’явиться в одному з найбільших французьких видавництв “Calmann Levy”.

Зараз над текстом працюють лідер руху Анна Гуцол, а також його найактивніші учасниці Інна Шевченко, Олександра Шевченко та Оксана Шачко.

“У книжці ми не відділяємо себе від FEMEN. Ми не живемо нашою ідеєю з 9.00 до 18.00, ми завжди – FEMEN, – каже Анна Гуцол. – Тому читачі побачать історію кожної з нас. Ці історії переплітатимуться, кожна описуватиме якісь знакові моменти у розвитку руху. З’єднає наші розповіді в один сюжет Галя Аккерман – наш перекладач і редактор. Вона є відомим журналістом і публіцистом, також допомагала писати книжку Горбачову. Галя Аккерман сама з Москви. 1984-го емігрувала до Франції. Добре знається на наших реаліях”.

Написати книжку запропонувало FEMEN видавництво. Її вже хочуть перекласти і надрукувати у Німеччині. Українських видавців проект поки не зацікавив.

“На обкладинці буде робота французького фотографа Гійома Ербо з Інною Шевченко на фоні багатоповерхівок столичних Позняків. Фото зайняло призове місце на “World Press Photo 2012″. Помістимо інші ілюстрацій, але це не буде фотоальбом. Про видання фотоальбому зараз йдуть перемовини з іншим видавництвом”.

У день виходу книжки на головному французькому телеканалі “France 2” також презентуватимуть документальний фільм про рух. Нагадаємо, що з осені частина “феменок” осіли у Парижі, де отримали дозвіл на офіційну реєстрацію. Україна ж FEMEN у легалізації відмовила.

Газета по-українськи