Європейці витрачають на книги в п’ять разів більше за українців

Президент Української асоціації видавців і розповсюджувачів книг Олександр Афонін під час прес-конференції у Києві навів статистичні данні щодо витрат громадян на книги в тій чи іншій країні.

Данні показують, що українці витрачають на книги в десятки разів менше за інші цивілізовані країни.

«У європейців статистика друку є не головним. Головним є статистика споживання книги. Тобто скільки книжок на середньостатистичного громадянина тієї чи іншої держави купується протягом року», – сказав О. Афонін.

Для того, щоб стало зрозуміло, який рівень споживання книги в Україні, президент Української асоціації видавців і розповсюджувачів книг навів середньостатистичні данні щодо витрат громадян на книги в тій чи іншій країні.

«Середньостатистичний німець купує книжок протягом року на 119 євро. У маленькій п’ятимільйонній Фінляндії, яка вважається сьогодні першою країною по освідченності за рейтингами ЮНЕСКО, громадянин в середньому купляє книжок на 105 євро. У Південній Кореї, яка вважається одним з лідерів у технологічному та науковому розвитку, – в межах 95 євро. Я вже не кажу про Польщу, де середньостатистичний громадянин купує книжок на 32 євро. А середньостатистичн й українец в рік купує книжок на 2,9 євро», – наголосив він.

УНН