У шкільних підручниках немає Донбасу, а жінки у фартухах і вишиванках

У підручниках для 1-2 класів відсутній Донбас. Про це пише в статті «Терикон як слово на букву Т, або Чому міністр освіти не поважає Донбас» журналістка Іванна Коберник («Українська правда»).

«Ядивуюся – як Віктор Янукович та інші видатні донеччани не помітили: Донбасу, більше того – практично всього Сходу України – в підручниках для молодшої школи немає! Те, що можна прочитати в Букварі, Читанці, Українській мові має ображати і принижувати насамперед не мене – киянку з україномовної сім’ї – а якраз мешканців східних промислових регіонів, –  пише авторка статті, – Їх в Україні просто немає, принаймні перші два класи школи маленьким українцям про цю славну частину нашої держави нічого не розказують. Адже…Україна в підручниках це суцільне село. Село без минулого, без майбутнього і не дуже схоже на сьогодення».

«Відповідно, крім низької змістовноі якості, ці підручники ще й виносять свій вклад в продовження розколу України.  В них немає місця для дітей шахтарів, металургів та інженерів, лікарів (я мовчу про більш сучасні професії наприклад програміста, шановні кандидати педнаук, можете закидати мене канцеляризмами про те, що це складне для читання слово), бо все місце окуповане великим і прекрасним українським селом.»

На думку Іванни Коберник «діти зі східних промислових регіонів, які не знали СРСР, хочуть потрапити в ті часи, бо їхнім батькам і бабусям-дідусям є що дітям і внукам розказати».

«На місці Віктора Януковича поставила б Дмитру Табачнику перед перепризначенням умову – ти що, нормальний віршик про Донецьк в Буквар написати не можеш? – обурюється журналістка і мама другокласника.

У цих підручниках відсутня не тільки геополітична пропорція, а і є претензії до гендерної проблематики.

«Так само немає виправдань підручнику, де жінка (мама) фігурує тільки у фартуху чи в вишиванці і в хатньому інтер”єрі (виняток – один раз зображена вчителька в костюмі)».

За матеріалами «Української правди»