Афіша для дітей і батьків від Марічки Падалки

За останній тиждень я двічі з’їздила у відрядження. Востаннє сама я відривалася від дому шість років тому, коли ще була вагітна першою дитиною. На зустрічах з мамами, яку організовував в різних містах України відомий виробник дитячих підгузків, найчастіше жінки скаржилися, що почуваються відірваними від життя. Вони майже ніде не бувають і нікуди не ходять, поки діти маленькі.

На мою думку, причину тому і об’єктивні, і суб’єктивні, причому останніх значно більше. Наше суспільство важко назвати child friendly, тобто зручним для дітей. Очікується, що жінка з дітьми сидітиме вдома. З одного боку, часто це є упередженням самої мами, яка вважає «вихід в люди» потенційною загрозою здоров’ю своєї дитині, з іншого боку – родини з дітьми в публічних місцям сприймають як «незручність».

Набуття чинності закону про повну заборону куріння у кафе і ресторанах – це нова можливість для родин іноді звільняти маму від плити та вийти в люди. Тим більше, якщо виріти рестораторам, які шукатимуть різні можливості компенсувати тимчасовий відтік з громадських закладів харчування ображених курців, вони тепер будуть створювати кращі умови саме для таких відвідувачів, як ви.

Якщо ви серед тих песимістів, як вважають, що закону не будуть дотримуватись, зауважу, що перший тиждень фактично не виявив його порушників, принаймні, у Києві. А по-друге, я вважаю, що впровадженню таких норм мусять сприяти ті, заради кого він першочергово був прийнятий, тобто некурці. За цим посиланням ви знайдете зразок скарги, яку слід заповнити, якщо в закладі громадського харчування курять. Здорових вам і теплих вихідних! Бажаєте додати новину, пишіть в коментарях або мені на mvpadalko@gmail.com. Отримувати інформацію про цікаві події впродовж тижня можна також на сторінці “Свідомим батькам” у мережі Facebook.

Повна афіша – тут