Андрій Курков: “Це – українсько-російська війна”

Андрій Курков заявив, що мовний закон став Вавілонською вежею для українців.

“Це поразка, – сказав він в ефірі 5 каналу, коментуючи наслідки мовного закону. – Це наслідки відсутності справжньої гуманітарної політики протягом 21 року. Ми будували державність 20 років, говорили про це. А виходить, що на цій площадці збудували Вавілонську вежу. Роздали мови і будемо говорить один з одним тільки через перекладача”.

Відповідаючи на питання про те, чому через 20 років Україна прийшла мало не до гуманітарної війни, Курков зазначив: ” Бо всі інші мови були ігноровані протягом 20 років. Найбільша проблема у нас – це відсутність інтеграції кримсько-татарської культури в загальноукраїнську. Є 80 письменників і поетів, які пишуть татарською мовою. Хто мені назве хоч одне прізвище письменника чи поета? Вони є складовою української культури. А хтось каже, що українська культура – це тільки україномовні поети, а інші не існують. Тому так вийшло, що ми говоримо про російську і українську мову, забуваючи, що міноритарні мови були за межами цього діалогу”.

На думку письменника, саме це і змусило національні меншини скористатися законом про регіональні мови.

“Тому хтось з греків, болгарів і румун використали цей закон, оголосили у себе в селі мову регіональною. Але, в принципі, це не означає, що це – не війна між українською і російською. Це українсько-російська війна”, – наголосив Курков.
Газета по-українськи