Андрій Курков: “Це – українсько-російська війна”

Андрій Курков заявив, що мовний закон став Вавілонською вежею для українців.

“Це поразка, – сказав він в ефірі 5 каналу, коментуючи наслідки мовного закону. – Це наслідки відсутності справжньої гуманітарної політики протягом 21 року. Ми будували державність 20 років, говорили про це. А виходить, що на цій площадці збудували Вавілонську вежу. Роздали мови і будемо говорить один з одним тільки через перекладача”.

Відповідаючи на питання про те, чому через 20 років Україна прийшла мало не до гуманітарної війни, Курков зазначив: ” Бо всі інші мови були ігноровані протягом 20 років. Найбільша проблема у нас – це відсутність інтеграції кримсько-татарської культури в загальноукраїнську. Є 80 письменників і поетів, які пишуть татарською мовою. Хто мені назве хоч одне прізвище письменника чи поета? Вони є складовою української культури. А хтось каже, що українська культура – це тільки україномовні поети, а інші не існують. Тому так вийшло, що ми говоримо про російську і українську мову, забуваючи, що міноритарні мови були за межами цього діалогу”.

На думку письменника, саме це і змусило національні меншини скористатися законом про регіональні мови.

“Тому хтось з греків, болгарів і румун використали цей закон, оголосили у себе в селі мову регіональною. Але, в принципі, це не означає, що це – не війна між українською і російською. Це українсько-російська війна”, – наголосив Курков.
Газета по-українськи

 • Aintush002

  Андрій – Ти Великий українець + Людина Світу! Мій респект!

 • Strenger2003

  Це не війна, Андрію! Це лише початки війни, якої не буде. Світова війна 2014-2015 загасить інше. Але жити і виживати треба і нині, і під час “Дивної” війни, і після неї

 • Tuborg_5844449

  мудак курков, смени фамилиё на более мовнюковское, и отлезь.

  • Stigmy7

   Слухай, бидло, як ти сюди потрапив? Адресою не помилився?

 • Andsaawe

  Так Курков ведь пишет на русском. Живет в Лондоне. В его “произведениях” – типичная постсоветская муть, полное отсутствие украинского национального дискурса. Еще и на ИСТИННЫХ ПАТРИОТОВ КРЫМА – крымских татар наехал. Да если бы не татары (за Рух, потом за Ющенка, теперь за БЮТ-Фронт Змін, быть бы Крыму русским 100 процентов. И без альтернатив. Позорник.