Чернівецькі депутати побилися через книгарні

Сьогодні на сесії Чернівецької обласної ради побилися депутати, повідомляють «Чернівці. Коментарі».
За інформацією сайту molbuk.ua, опозиція вимагала внести до порядку денного питання про відміну рішення травневої сесії про ліквідацію комунальних книгарень у Чернівцях. Проект рішення 3 грудня зареєстрував в секретаріаті облради депутат від “Фронту змін” Микола Салагор. Однак проект не був оприлюднений на сайті облради і голова Михайло Гайничеру відмовився поставити на голосування включення цього питання до порядку денного сесії.

Опозиція заблокувала трибуну. Голова оголосив перерву, а після неї більшість відмовилися переглядати порядок денний. Опозиція знову спробувала заблокувати трибуну, однак кілька депутатів-регіоналів перекрили їм шлях до трибуни. Почалася штовханина, і депутат від ПР голова Герцаївської райдержадміністрації Кришмару зчепився із Салагором і силою відштовхнув того від президії. Втрутилися інші депутати, які зупинили бійку.

Після чергової перерви депутати більшості погодилися включити в порядок денний питання депутата Салагора про скасування рішення обласної ради щодо реорганізації книгарень.

Нагадаємо, що у червні 2012 року сесія Чернівецької облради прийняла рішення реорганізувати мережу комунальних книгарень в обласному центрі. Це питання стало скандальним задовго до сесії. Представники громади підозрюють, що реорганізація пов`язана з наміром влади приватизувати приміщення книгарень, розташованих в історичному центрі міста. Проти реорганізації виступили низка народних депутатів від різних фракцій, представники місцевих осередків опозиційних партій, облорганізації спілок журналістів та письменників, активна молодь.

Комісія з припинення діяльності обласних комунальних підприємств книжкової торгівлі затвердила план ліквідаційних заходів.

Чернівці. Коментарі