Піратський скандал з романами Ірен Роздобудько: видавництво «Спадщина-Інтеграл» підтримало авторку

Письменниця Ірен Роздобудько, через романи якої “Мерці” та “Ескорт у смерть” розпочався піратський скандал, говорить що претензії від видавництва “Кальварія” до видавнитцва “Спадщина-Інтеграл” – це привід до перегляду норм закону про авторське право. Заява Ірен Роздобудько опублікована на сайті її нового видавця.

Натомість видавництво “Спадщина-Інтеграл” запевняє: Ірен Роздобудько гарантувала, що є одноосібним власником всіх наданих видавцеві прав.

 

Окрім того, що Ірен Роздобудько застерігає молодих авторів та радить уважно читати угоди з видавцями і з’ясовувати кожен пункт, вона пояснює ту неприємну ситуацію, у якій вона опинилася.

Ірен Роздобудько вважала, що авторські договори із видавництвом «Кальварія» стосовно творів «Мерці» («Пастка для Жар-Птиці») та «Ескорт у смерть» є такими, що втратили чинність, тому і підписала нову угоду з видавництвом “Спадщина-Інтеграл”:

– У 2006-у я отримала пропозицію від видавництва «Фоліо» щодо перевидання «Мерців» під іншою назвою (!) і «Ескорту». – зазначає Ірен Роздобудько, – Тут уже був певний термін – 5 років. Угода стандартна, як і всі мої подібні угоди з «Фоліо». Дія угоди закінчилася 2012-го року… Коли книжка (у видавництві «Спадщина-Інтеграл» – ред.) вийшла, з‘ясувалося, що… існує ліцензія, котру видавництво «Фоліо» придбало у «Кальварії»… Отже, не маючи про те все і гадки, я зрозуміла, що нова угода – з «Фоліо», яка була цілком повноцінною, автоматично скасовує попередню – з «Кальварією». У ній не було ані слова про те, що видавництво є «ліцензіатом», – підкреслює письменниця.

Нарешті вдалося почути третю сторону конфлікту, видавництво «Спадщина-Інтеграл»:

«У 2012 році авторка уклала договір із видавництвом «Спадщина-Інтеграл» про видання творів «Останній діамант міледі», «Ескорт у смерть» і «Мерці» («Пастка для Жар-Птиці»), відповідно до якого передала видавцеві виключні майнові права на публікацію твору на визначений час і гарантувала, що є одноосібним власником всіх наданих видавцеві прав. – ідеться у заяві видавництва «Спадщина-Інтеграл», яку отримав «Друг читача»  – Тож усі претензії попередніх видавців зазначених творів мають бути адресовані насамперед авторці. Проте видавництво «Спадщина-Інтеграл» вважає за необхідне висловити підтримку письменниці Ірен Роздобудько в захисті її прав. Також ми закликаємо авторів та видавців об’єднатися і провести низку обговорень за участю фахових юристів для вироблення шаблонів угод, які відображали би інтереси обох сторін, стали зразком для письменників-початківців і наблизили українське книговидання до світових стандартів».

Як повідомлялось раніше, видавтництво “Кальварія” звинувачує видавництво “Спадщина-Інтеграл” у порушенні авторських прав і поширенні піратських копій текстів Ірен Роздобудько.

Друг чичача