В Україні з’явиться перша медіатека

 У Львівському будинку вчених з успіхом пройшов благодійний бал для збору коштів на поповнення фондів першої міської медіатеки. Адже незабаром у Львові планують створити перший в Україні сучасний бібліозаклад – громадський центр нового типу, обладнаний сучасними технологіями. Діятиме медіатека на базі Центральної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки. Отже місто таким чином отримає інтерактивний громадський центр, обладнаний новітніми технологіями, який пропонуватиме можливість  використання різноманітних ресурсів, включаючи: Інтернет, CD та DVD-носії, електронні книги, інтерактивні програми вивчення іноземних мов і комп’ютерних технологій, програми дитячого розвитку, комп’ютерні курси, музичну студію, кінозал, дискусійні клуби, тренінги і гуртки для усіх членів родини.

 

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Ми ставимо перед собою  цілком досяжну мету, аби вже у 2014 році ми зустрілися на відкритті одної з найкращих у Східній Європі медіатек. Це дуже амбітний проект, який дає можливість зробити надзвичайно добру справу, щоб поєднати добру книжку, найсучасніші технології та зробити все можливе для гармонійного розвитку людини. Зрештою ми маємо відновити ті добрі традиції, які були започатковані ще 100 років тому в Галичині, коли громада разом об’єднувалася та робила українців кращими, мудрішими й давала їм нові знання. Кожен має шанс увійти в історію й зробити добру справу – для себе, для громади, для всіх нас».

Долучився до цієї справи й Фонд «Європейське місто». котрий займається не тільки збором коштів.  Юрій Гнатковський, голова цієї громадської організації, закликав посольства й консульства інших країн з проханням надати нам професійну літературу, яка би поповнила фонди медіатеки. Це насамперед стосується  наукової,  мистецької та художньої літератури, якої наразі немає на ринку України.

Під час благочинного балу було проведено аукціон, а його лотами  стали живописні твори відомих львівських митців: Анни Атоян, Сергія та Ніни Резніченків, Іванки Войтович, Юрія Коха, Мар’яни Мотики та інших. Зібрані кошти ініціатори скерують на облаштування майбутньої міської медіатеки. До речі, на сайті проекту mediateka.lviv.ua всі охочі мають можливість ознайомитися з проектом та визначитися із внеском, який вони готові зробити для поповнення фондів медіатеки та її технічного оснащення.

 

Ігор Галущак

 

Друг читача