Що читає Янукович?

Адміністрації президента відмовила журналістам у наданні інформації про моніторинг преси, який готують для Віктора Януковича.

Про це повідомляє у своєму блозі на “Українській правді” журналіст Сергій Лещенко.

“Попросив моніторинг за конкретні дати – 21, 22 та 23 жовтня 2012 року – тому що в ці дні у найвпливовішій німецькій газета “Франкфуртер Альгемайне” на цілу шпальту вийшла стаття під красномовною назвою “Сім”я”, що стосується клану Януковича, проілюстрована зображенням гаранта у образі дона Корлеоне. Хотілося дізнатися, чи Янукович хоча би в курсі, яка у нього зараз репутація на Заході”, – зазначає автор.

“Банкова відмовилася надати моніторинг новин, який готується для Януковича, з поясненням, що ця інформація не підлягає розголошенню та є службовою, тому що громадяни раптом можуть дізнатися, з яких джерел інформований президент – і це поставить під загрозу нацбезпеку”, – пише Лещенко.

Тут же адміністрація стверджує, що “випуски моніторингів ЗМІ, які отримує президент, складаються з загальнодоступних повідомлень”.

“…Структура випуску моніторингу ЗМІ містить інформацію про джерела інформування президента та поточну тематику, яка перебуває в сфері уваги глави держави під час прийняття ним рішень щодо реалізації своїх конституційних повноважень”, – йдеться в відповіді на запит.

“Розголошення такої інформації може завдати шкоди низці легітимних інтересів, таких, як: національна безпека, оборона та міжнародні відносини; дисциплінарні розслідування; перевірки, контроль та нагляд з боку органів публічної влади; економічні інтереси тощо.”

“Можлива шкода переважатиме суспільний інтерес в отриманні інформації про зміст та структуру моніторингів ЗМІ, які виробляються для інформування президента України”, – пише Банкова у своїй відмові.

АП повідомляє, що “моніторинг повідомлень ЗМІ для інформування президента України виготовляється Відділом моніторингу та аналітики Управління з питань комунікацій адміністрації президента України”.

“Випуски моніторингу ЗМІ, який передається для ознайомлення главі держави, виготовляються в одному екземплярі. Архівування та зберігання випусків моніторингу ЗМІ не передбачено. Після ознайомлення з випуском, він підлягає знищенню”, – попереджає адміністрація.

P.S. Готуючи це повідомлення до публікації, редакція ДЧ спробувала знайти у неті фото Януковича, на якому він що-небудь читає. Не вдалося. Максимум – це папірець у руках.