Три актори гратимуть Шевченка в театральній тетралогії

Прем’єра перших двох частин тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас. Безталання. Доля» цими вихідними відбудеться у Черкаському академічному музично-драматичному театрі імені Шевченка. Режисер проекту Сергій Проскурня на черкаській сцені вже поставив дві частини поеми у зворотному порядку – від смерті до народження поета: «Тарас. Слава» і «Тарас. Слова». У новій виставі образ Шевченка втілюватимуть одразу три актори.

 

Прем’єри попередніх двох частин тетралогії «Тарас. Слава» і «Тарас. Слова» відбувалися під час Шевченкових днів – 9 та 10 березня. Цього разу режисер проекту Сергій Проскурня не лише змінив дати прем’єрного показу, а й об’єднав дві перші частини тетралогії в одну виставу – «Тарас. Безталання. Доля». Йтимуть вони не в зворотному порядку.

 

Цього разу глядач побачить становлення поета від 6 до 22 років. На черкаській сцені цей період життя Шевченка проживуть три актори. Маленького 6-річного Тарасика зіграє Ілля Скрипніченко, життя Тараса від 9 до 14 років відтворюватиме Максим Кузьмин.

 

А от образ Шевченка у віці від 15 до 22 років втілить студент Київського національного університету імені Карпенка-Карого Олексій Волошин. Для актора це перша серйозна роль.

 

Постановку двох частин тетралогії – «Тарас. Безталання. Доля», режисер Сергій Проскурня та актори готують за рекордні терміни – за два тижні. Через це заслужена артистка України Лідія Данильчук, яка зіграє роль Долі, називає майбутню виставу «екстремальною».

​​

 

Режисер вистави обіцяє: як і в попередніх двох виставах-ескізах, на сцені домінуватиме білий колір. Утім, знову з’явиться символічний автентичний рушник, аркуш паперу та новий символ – червона стрічка. Крім того, дещо зміниться формат вистави. Цього разу між двома частинами буде антракт, під час якого кобзар Михайло Коваль заспіває думи на тексти Шевченка.

За матеріалами Радіо “Свобода”