Шкляр передумав: не візьме Шевченківську премію навіть після відставки Табачника


Письменник із Черкащини Василь Шкляр не буде приймати Шевченківську премію навіть після відставки міністра освіти та науки Дмитра Табачника.

Про це він заявив у інтерв’ю інтернет-виданню “Главком”, пише “Буквоїд”. У 2011 році Шевченківську премію Шкляру присудили за роман “Залишенець” (“Чорний ворон”).

– Думаю, що зараз я цю премію не візьму ні від кого. У мене особлива позиція у ставленні до державних нагород. Я за все своє життя від влади, від держави принципово не взяв жодної премії. І не скористався жодною ні державною підтримкою, ні будь-якою спонсорською допомогою. А, як я вже колись пояснював, погодився на висунення на Шевченківську премію тільки через те, що факт її присудження для мене, насамперед, був визнанням героями холодноярців, хлопців-повстанців, які досі не реабілітовані. Для мене це важило найбільше, – заявив письменник.

Нагадаємо, що 2011 року Василь Шкляр був удостоєний Шевченківської премії за роман “Чорний ворон”. Однак письменник звернувся до президента України Віктора Януковича із заявою, у якій він просив главу держави перенести нагородження його Шевченківською премією: “Шановний пане Президент! Засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника. Моя позиція, пане Президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію”.

Прес-центр