Вийшла антологія «Дайте! Нобелівську премію українським письменникам!»

Під такою відвертою назвою в Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського презентували свою збірку молоді прикарпатські літератори.

До видання, на думку авторського колективу, ввійшли найкращі поетичні та прозові твори учасників івано-франківської літературної студії «Нобель», що діє в обласному центрі впродовж останніх десяти років. Незмінним керівником студії весь цей час є поетеса, перекладач і літературознавець Галина Петросаняк.

У Музеї книжку презентували відомий вже коломиянам поет і журналіст Василь Карп’юк, одна з перших учасниць студії Наталія Ткачик та ще зовсім молоді літератори Христина Козловська, Христина Котерлін та Ярослав Голодюк.

Різні за фахом і світосприйняттям автори «намагаються не обмежувати внутрішню свободу один одного, а давати простір для помилок і шукань, право і можливість набити ґулі. Іноді це допомагає більше, ніж будь-які дороговкази», – зазначає в передмові до збірки Галина Петросаняк. Їхня творчість – це своєрідний зріз сучасної літератури Івано-Франківщини.

У Музеї письменники спілкувалися з присутніми, читали свої поетичні та прозові твори, ділилися роздумами про світ літератури.

hutsul.museum