Авторку “50 відтінків сірого” визнано людиною року у книговидавничій справі

Американський журнал Publishers Weekly визнав письменницю Е. Л. Джеймс людиною року у книговидавничій справі. Автор “50 відтінків сірого” стала першим літератором, удостоєним цього звання – раніше його присуджували в основному бізнесменам.

Відзначаючи неймовірний успіх порнографічної трилогії Джеймс, Publishers Weekly заявив, що вплив письменниці на індустрію дозволяє поставити її в один ряд з минулими лауреатами – наприклад, засновником Amazon Джефф Безосом або главою Penguin Девідом Шенксом. Редакція журналу заявила, що успіх Джеймс, зокрема, підняв загальні продажі паперових книг в магазинах і “перетворив еротичну прозу в гарячий товар”.

Як зазначає The Guardian, у США до новини поставилися в основному негативно. “Це крах цивілізації”, – написала газета New York Daily News. “Про що вони там в Publishers Weekly взагалі думали?!” – задаються питанням в Los Angeles Times.

“50 відтінків сірого” вийшли у 2011 році; на даний момент продано понад 40 мільйонів екземплярів роману. Після успіху книги Е. Л. Джеймс випустила продовження – “На п’ятдесят відтінків темніше” і “На п’ятдесят відтінків світліше”; з їх урахуванням реалізований тираж сягає 60 мільйонів екземплярів.

Ukranews