Цензура інтернету: в Сирії вимкнули мережу, а в Росії й Таджикистані обмежують доступ до сайтів

У деяких країнах останнім часом спостерігається посилення цензури щодо інтернету. Зокрема в Росії протягом місяця внесли у «чорний список» майже 600 сайтів, у Таджикистані блокують Facebook і сайт «Радіо Свобода», а Сирію взагалі відключили від глобальної мережі.

29 листопада американська компанія з мережевого моніторингу Renesys повідомила, що Сирія повністю відключена від інтернету.

За даними компанії, починаючи з 12.26 за місцевим часом усі 84 вузла IP-адреси Сирії в глобальній таблиці маршрутизації виявилися недоступні, що свідчить про повне відключення країни від інтернету.

А на початку листопада у Росії набув чинності закон, спрямований проти поширення інформації в інтернеті, що може нашкодити дітям. Тепер російська влада без санкції суду може внести у «чорний список» будь-який сайт, який вона вважає небезпечним у цьому плані.

Відтак, після ухвалення цього закону лише за місяць у «чорний список» внесли майже 600 сайтів.

Глава уряду РФ Дмітрій Мєдведєв не вважає російські закони щодо інтернету репресивними, оскільки жоден із ресурсів в результаті їх застосування не був закритий.

А у Таджикистані спочатку обмежили, а потім повністю заблокували доступ до соціальної мережі Facebook.

Керівник Служби зв’язку Таджикистану Беґ Зугуров повідомив, що соцмережу заблоковано через «масову підтримку представників громадськості» попереднього блокування мережі. За його словами, до нього зверталися «найкращі представники громадськості», які «втомилися від потоку бруду і наклепів на різноманітних сайтах, серед яких Facebook, мабуть, найвідоміший».

Також Зугуров висловлював тривогу, що Facebook «ніким не контролюється» і що не відомо, чи платить податки його власник.

«Така діяльність, звичайно ж, загрожує безпеці Таджикистану», – заявив він.

Услід за Facebook, в Таджикистані заблокували і сайт таджицької служби Радіо Свобода.

За словами голови Асоціації інтернет-провайдерів Таджикистану Асомуддіна Атоєва, кілька провідних провайдерів отримали смс-повідомлення від державної Служби зв’язку з вимогою забезпечити таке блокування.

Беґ Зугуров відмовився коментувати таку вимогу і заявив, що нічого про це не знає.