Помер письменник і перекладач Іван Білик

Український письменник, історичний романіст, перекладач болгарської літератури Іван Білик помер в ніч на 27 листопада.

Іванові Білику йшов 83-й рік. В останні роки письменник хворів, нічого не бачив і спілкувався з друзями лише по телефону.

“Швидше за все, просто не прокинувся. Родичі знайшли його вранці. Зараз триває експертиза, тому не відомо, коли відбудеться похорон”, – розповіли “УМ” у київській організації Спілки письменників.

Іван Білик – автор десяти романiв, зокрема сенсаційних українських історичних романів радянських часів – “Меч Арея” (1972) і “Похорон богів” (1986). Обидві книги відразу стали бестселерами. Втім “Меч Арея” невдовзі заборонили за вказівкою ЦК Компартії України – за “неправильне трактування історії”, вилучили з бібліотек, а нерозпродані примірники – з книгарень (встигли знищити 5 тисяч примірників із 65–тисячного накладу). Письменника примусили звільнитися з роботи в редакції газети “Літературна Україна”.

Відтак три з половиною роки “носій” “меча Арея” був безробітним і лише 1976 року вдалося влаштуватися в редакцію часопису “Всесвіт” на вільну вакансію – “секретар–друкарка”, хоч, звісно, займався там Іван Білик літературною справою. Письменника надовго позбавили права друкуватись, цькували в пресі. Але його книжка в СРСР поширювалася “з рук у руки”, була перевидана за кордоном – у Канаді, Америці, Великій Британії і дотепер витримала 15 перевидань.
Газета по-українськи