ДАПАШЛІВИ наступного тижня: Мирослав Дочинець, Євген Гришковець, Лесь Подрев’янський та Іван Франко

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  Ми знаємо про культурні події все. І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця. Там і зустрінемось.

 

 

У суботу, 24 листопада, відбудеться авторська зустріч зі знаменитим автором бестселерів Мирославом Дочинцем – «Про те, що між рядками…».

В Україні не знайдеться, мабуть, жоден письменник, чию творчість обговорювали б так широко, як це роблять з книжками Мирослава Дочинця. Окрім топових позицій у рейтингах книгарень, його книжки також заповнюють важливу лакуну «духовного наративу» української літератури. Яскраві особистості та їхні влучні сентенції рясніють у кожній книжці письменника, пробиваючи шлях до людей різного віку та соціального статусу. Усіх цікавих автор чекатиме тут.

 

 

Конкуренцію Дочинцю в цей день складає Євген Гришковець, який на годину пізніше презентує свою книгу «Листи до Андрія» тут.

 

У неділю, 25 листопада, покажуть«Розмови чоловіків середнього віку про жінок, кіно і алюмінієві виделки». До речі, вистава від творців двох найпопулярніших проектів останнього десятиліття – «Дня Радіо» та «Дня Виборів»! Четверо чоловіків віком від 37 до 41 років говорять на сцені саме про те, що їх цікавить і саме те, що вони про це насправді думають. Вже по цілком сформованій традиції «Квартету», у виставі багато відео. Точніше – кіно.

 

 

Конкурує з цими чоловіками хіба Лесь Подрев’янський. Його популярні «Сни Васіліси Єгоровни» показують тут.

 

 

 

У понеділок, 26 листопада, буде презентація книжки Івана Патриляка «Перемога або смерть»: український визвольний рух 1939–1960-ті роки».Науково-популярний виклад історії українського визвольного руху від початку Другої світової війни до остаточної ліквідації збройного підпілля органами радянської державної безпеки допоможе читачеві зорієнтуватися в минулому найдовшого в Європі спротиву тоталітаризму. Модерує історик Володимир В’ятрович.

 

 

 

У вівторок, 27 листопада, приходьте послухати Звіт з Фестивалю європейських літератур у місті Коньяк. Цього року Україна стала спеціальним гостем на Фестивалі європейських літератур у місті Коньяк. Вперше країна не член Євросоюзу отримала таку честь. Щорічно організатори Фестивалю запрошують одного письменника з країни – спеціального гостя на «Європейську письменницьку резиденцію» і ім’я такого письменника від України буде оголошено на презентації. Про атмосферу фестивалю, його результати і не тільки розкажуть його безпосередні учасники: письменники Марія Матіос, Любко Дереш, Антон Кушнір, музикант Тарас Компаніченко, президент УАВК Олександр Афонін, керівник проекту «Більше країн – більше книжок» Анетта Антоненко. Подробиці дивіться тут.

 

У середу, 28 листопада, незрівняний Лесь Подерв’янський презентує епічну трагедію “ПАВЛІК МОРОЗОВ”. Химерне поєднання античної і радянської міфології в естетиці постмодерну. Постановка Андрія Крітенка (Штутгарт, Німеччина). Скандал гарантовано тут.

 

У четвер, 29 листопада, можна довідатися про раніше засекречені таємниці та долі людей. Презентація книжки Володимира В’ятровича «Історія з грифом «Секретно». Нові сюжети» підважить терези ваших стереотипів. Історик Володимир В’ятрович, який на посаді директора архіву Служби безпеки України провів розсекречення раніше таємних архівів радянської спецслужби від ЧК до КГБ, розповідає про минуле України 1918—1991 років.
Майже столітня шахова партія між визвольним рухом та спецслужбами, описана в сухих звітах і відтворена сьогодні істориком, розповість читачам про хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців. І, можливо, допоможе знайти відповідь на чи не найголовніше питання: що творить нашу долю — воля людини чи обставини? Окрім автора, будуть присутні Євген Сверстюк, Орест Сохар, Руслан Забілий. Модерує Вахтанг Кіпіані. А заходити – сюди.


 

У п’ятницю, 30 листопада, сходіть на «Перехресні стежки» за Іваном Франком до театру Франка. Трагіфарс на 2 дії, між іншим. Класика завжди в моді. Подробиці тут.

 

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».