Кількість сільських бібліотек за часів незалежності зменшилась уп’ятеро

Кількість сільських бібліотек за часів незалежності зменшилась уп’ятеро.

У Львівській області сьогодні налічується 1145 сільських бібліотек.

З 1991-го 226 закрилося. Основними проблемами таких закладів у селі є старе приміщення, відсутність санвузла і централізованого опалення, застарілі фонди, кажуть в управлінні культури.

“Щороку на поповнення фондів бібліотек виділяються кошти з обласних бюджетів, – розповідає головний спеціаліст обласного управління культури у Львівській області Олена Шуберт. – На Львівщині ця цифра колись становила 50, потім 130, 600 тисяч. Цього року сягнула 1 мільйона 200 тисяч. Якщо минулого року сільська бібліотека отримувала приблизно 100 книг, то того року буде більше”.

130 бібліотек не мають центрального опалення. Гріються електроприладами. У передвиборчу кампанію деякі бібліотеки змогли зробити ремонти за рахунок коштів кандидатів в депутати.

“Склалася думка, що сільські бібліотеки не мають читача і не потрібні. І що бібліотекарка сама заповнює формуляри для статистики, – продовжує Шуберт. – Хочу наголосити, що сьогодні сільський бібліотекар отримує від 1300 до 1900 гривень. У гірській місцевості 2500. Дві тисячі для села – це велика зарплата. І вона справді залежить від кількості читачів. Але ж держава також задарма грошей не дає. Тому КРУ їздить у села з перевірками, перевіряє формуляри, опитує селян і сфальсифікувати цифри важко. На місце сільської бібліотекарки багато охочих. Тому кожна добре тримається за своє місце. Якщо бібліотека в робочий час закрита, хтось із “доброзичливців” обов’язково повідомить про це в район.”

Основними читачами сільської бібліотеки є школярі та сільська інтелігенція. Сільські бібліотеки поступово комп’ютеризуються. Минулого року в області було комп’ютеризовано 8 бібліотек. 11 комп’ютерів підключено до інтернету.
Газета по-українськи