Шоколадки «Рошен» в російському перекладі

Кондитерська фірма «Рошен» змінила україномовні написи на цукерках російськомовними.

Зараз це бурхливо обговорює Інтернет-спільнота. З’явилися фотожаби «рошенівського» шоколаду з підписами «Екстрачорна русифікація. Зрадиш мову за шоколадку?».

«Я більше не купуватиму продукцію компанії «Roshen» у зв’язку з тим, що тепер це – русифікована отрута! – написав на сторінці кондитерської фірми у соціальній мережі «Фейсбук» український письменник Іван Андрусяк. А письменниця Галина Ткачук додала:

«Я також переконливо раджу поважати власну країну та її мову!»

«І я теж відмовляюся від вашої продукції», – пише колишня прихильниця продукції «Рошен»Тетяна Коханевич. – Це ж треба, не лише змінити написи на цукерках, а й заклеїти вітрини магазинів російськомовними написами. Ганьба. Не смішно вже і не смачно.

«Що ж вами керувало, «Рошен»? – цікавиться інша колишня прихильниця кондитерської фабрики Настя Мельниченко. – Ви ж дійсно якісний шоколад, найякісніший і найсмачніший в Україні. І вас купляють саме за це! Що вами керувало, що ви отак плюнули в обличчя вашій країні і вашим україномовним шанувальникам?»

«Я колись написав у себе на сторінці у «Фейсбуку», що робитиму у випадку ухвалення закону про мови. Одним із пунктів там було, що не купуватиму українські товари, які мають російськомовні назви, або їх нав’язує мені російськомовна реклама. Моя думка з цього приводу досі не змінилася, ставлення до таких речей досить жорстке. Виконую те, що свого часу оприлюднив, – каже Іван Андрусяк Gazeta.ua. – Мене іноді провокують питаннями, що краще — хороший шоколад у російськомовній обгортці чи поганий в україномовній? Кажу, що найкращий — хороший в україномовній. Зауважте, у мене троє дітей. А діти — це постійно в домі шоколад. Тепер переходжу на «Житомирські ласощі». «Конті»купувати не буду. Він не лише в російськомовній обгортці, а й просто гидкий. Для мене мова – це далеко не обгортка, а щось принципово інше, без чого жити неможливо. І підтримувати своїми чесно і тяжко заробленими грішми тих, хто її зневажає, я не буду».
Газета по-українськи