Ще один тюремний список літератури від Юрія Луценка та адреса для взаємних рекомендацій

Юрій Луценко оприлюднив новий список прочитаних ним у в’язниці книжок та навіть залишив мейл для зворотнього зв’язку. Міркування Луценка та список літератури опубліковані у кількох блогах письменника, зокрема на сайті «Кореспондент».

«Цей мій перелік прочитаних книжок, як і попередній, – спроба обміну враженнями з тими, у кого менше вільного часу,- пише Юрій Луценко. – Всі оцінки – виключно суб’єктивні і не претендують на істину для інших.

Зовнішня несвобода стає майже непомітною, якщо ти постійно працюєш над розширенням внутрішнього простору. Думаю, що це справедливо не тільки для в’язнів офіційних тюрем та колоній, але й для будь-якої думаючої людини в  Україні.

Поки Янукович та Азаров вчепилися за владу, як мертвий за свічку, їхнім  переконаним опонентам варто зміцнювати головну зброю проти режиму – інтелект. А  непереконаним, ніби аполітичним українцям, теж корисна ця робота – хоча би для того, щоб не бути пошитими в дурні тупим, пихатим, ненажерливим і голим духовно бандвом з претензіями на статус еліти.

Цей мій перелік прочитаних книжок, як і попередній, – спроба обміну враженнями з тими, у кого менше вільного часу. Всі оцінки – виключно суб’єктивні і не претендують на істину для інших.

! означає вищий клас, ++ і + позначають дуже гарні і просто добрі книжки. * позначає речі, які не  викликали у мене задоволення.

Буду вдячний за аналогічні рекомендації, пропозиції та зауваження, чекаю їх за адресою pressa-samooborona@ukr.net».

 

Серед прочитаних Юрієм Луценком книг значаться також Дж. Орвел, Данило Яневський, Р. Бредбері, Л. Акунін, Т. Манн, М. Варгас Льоса, С. Цвейг, Ю. Винничук, Ф. Достоєвський.

Роман Юрія Винничука «Танґо смерті» Луценко прокоментував так: «Як на мене – явище в літературі. Маркес і Борхес із незрівнянним львівським діалектом і батярським колоритом».

Друг Читача