Іллєнко зніматиме фільм за віршем Шевченка на Черкащині

Новий фільм Іллєнка вже пройшов певні процедури, зокрема державний конкурс.

Відомий український кінорежисер, автор фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайло Іллєнко зніматиме свою нову картину на основі твору Тараса Шевченка в Корсунь-Шевченківському, що на Черкащині.

Про це видатний режисер розповів в ексклюзивному коментарі Gazeta.ua в Києві.

«Планую екранізувати драматичний твір Тараса Шевченка, – говорить він. – У нас твори Шевченка не екранізували 50 років. Був один виняток у 1987 році, але тоді наші фільми вже не бачили через нашестя американського кіно. За час незалежності України жодної екранізації. Про Шевченка були деякі біографічні роботи, а от на твори поета – мораторій, бойкот. Це просто борг кіно й культури нашої перед Кобзарем».

За словами Іллєнка, за основу фільму ляже невеликий вірш, який називається «У тієї Катерини хата на помості».

«Це невеличкий твір, буквально на одну сторінку. Але там такий, я б сказав, пас до нас у сучасність, що, екранізуючи цей маленький сюжет, значна частина історії відбуватиметься сьогодні. Це дуже сучасний фільм буде, не просто занурення в ті часи і т. д. Хоча екранізуватимемо дослівно, я не модернізуватиму Шевченка. Лише скористаюся цим ось пасом, аби зробити фільм сучасним, енергійним, у такому ж жанрі, як «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», – зазначив митець.
Газета по-українськи