ДАПАШЛІВИ наступного тижня: Малевич, Жадан, Гришковець і фестиваль відеопоезії «CYCLOP»-2012

 

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця. Там і зустрінемось.

 

 

У суботу, 17 листопада, відбудеться лекція відомого мистецтвознавця Дмитра Горбачова “Малевич та Україна” .  “Із дослідникам Малевича, як казав мені американський мистецтвознавець Джон Болт, ніяк не вдавалося розв`язати чимало загадок у творчості цього генія 20 ст. Відповідь знайшли лише тоді, як відкрився їм його український аспект -зануреність в український фольклор, співпраця з народними майстрами села Вербівки на Черкащині, викладання у Київському художньому інституті”, написала німецька дослідниця Анна Данцкер. Тривалість лекції 1,5 години. Заходити сюди.

 

 

У неділю, 18 листопада, другий та фінальний день феситвалю відеопоезії «Циклоп». Більше про це мистецьке явище можете дізнатися вже цими вихідними, програма феситвалю на сторінці «Друга читача». Зокрема, о 19-й годині відбудеться Церемонія нагородження переможців конкурсу відеопоезії «CYCLOP»-2012.

 

 

У понеділок, 19 листопада, Сергій Жадан знову в Києві. Адже Жадана ніколи не буває забагато.Запрошуємо Вас на літературне читання Сергія Жадана „Поезія як політика”, яке відбудеться 19 листопада о 19:00 в креативному просторі „Часопис”, в рамках Мистецького клубу „Обличчя”. Під час першої відкритої зустрічі клубу відомий український письменник презентує свої нові вірші.

 

 

У вівторок, 20 листопада, гайда на презентацію українських перекладів книжок Януща Корчака та про Януша Корчака!

Януш Корчак, лікар за освітою, педагог волею випадку, письменник за покликанням, і психолог із необхідності. Людина, яка стала легендою ще за життя, класик дитячої літератури, педагог-новатор, зачинатель діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей. Він стверджував, що дитина має право бути такою, як вона є, має право на повагу, на помилку, на висловлення своїх думок. Подробиці тут.

 

 

У середу, 21 листопада, просто неможливо пропустити презентацію першого в Україні ілюстрованого «Дитячого Кобзаря». Презентовано його буде  в Національному музеї Тараса Шевченка. На зустрічі можна буде поспілкуватись із зірковими гостями, почути вірші Тараса Шевченка та насолодитись виступом справжнього кобзаря. Зокрема, на захід завітає сім’я Тараса Чубая, і ми зможемо насолодитись родинними читаннями поезій Великого Кобзаря. Також на нас чекає театральна постановка від учнів спеціалізованої школи ім. Тараса Шевченка у м.Києві. Заходьте.

 

У четвер, 22 листопада, відбудеться презентація коміксу «Даогопак. Книга І: Анталійська гастроль».

Даогопак: Анталійська гастроль — перший український графічний роман-блокбастер про козаків-характерників Запорізької Січі – могутнього лицарського ордена майстрів бойових мистецтв і магії середньовічної України. Автори Максим Прасолов, Олексій Чебикін, Олег Колов. Видання книги готувалося протягом 7 років. Обсяг першого тому графічної прози про боротьбу сил Добра і Зла — 60 сторінок, на яких розмістилося більше 400 ілюстрацій. Вхід сюди.

 

У п’ятницю, 23 листопада,  можна послухати Євгена Гришковця та його п’єсу «Прощання з папером». Вже тридцять років цей привабливий у своїй манері говорити чоловік не сходить зі сцени. Гастролі Гришковця в Києві проходитимуть з 22 до 24 листопада. Подробиці осьдечки.

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».