Михайло Слабошпицький про номінантів на Шевченківську премію: «За останні 15 років такого сильного списку не було»

9 збірок поезії та 6 прозових творів позмагаються 2013-го у номінації «Література» за Шевченківську премію. Список номінантів у 9-ти номінаціях комітет премії оприлюднив минулого тижня.

«Не зовсім вдале порівняння зі спортом, але цього року список номінантів нагадує, коли у футболі в одну групу виходять дуже сильні кандидатури і її називають «групою смерті». Три чверті – конкурентно здатні. П’ять років був членом комітету, то бувало соромно читати списки. Знали, що двоє-троє – конкурентноздатні, решта – навіть не статисти, а виконуючі обов’язки статистів. Щасливий, що я не є членом комітету. Це дійсно «група смерті». Не заздрю Борису Олійнику (голова комітету Шевченківської премії – ред.) і його команді», – зазначив літературознавець Михайло Слабошпицький.

Також він зауважив, що такого сильного списку не пам’ятає протягом останніх 15-ти років. «З одного боку, категорично був би за те, щоб лауреатом став Юрій Буряк із книжкою поезій «Амальгама». З другого – Мирослав Дочинець з його двома епохальними романами «Вічник…» і «Криничар…». Валерій Гужва – один із найінтелігентніших українських поетів. Навіть нетерпимий до поетів покійний Ігор Римарук завжди похитував головою і казав: так, Гужва – це майстер. Недооцінений Петро Коробчук – наш Томас Еліот, явище навіть не української, а європейської літератури. От кому? Я такий зануда, все читаю – то повірте мені: за останні 15 років такого сильного списку не було. У космосі, коли відбувається нагромадження зоряної речовини, з’являються нові зірки. Те саме зараз в українській літературі. Письменники середнього покоління вийшли на дуже високий рівень. І це ще не кінець», – додав Слабошпицький.
Газета по-українськи