Вийшла книга про Лесю Українку – «Українка проти України»

У п’ятницю, 9 листопада, у Луганську презентували книгу «Українка проти України».
Автори Костянтин Дерев’янко і Гліб Бобров відомі тим, що в 2005 році ними було опубліковано скандальну книгу «Тарас Шевченко – хрещений батько українського націоналізму».

У науково-публіцистичній книзі «Українка проти України» критично подана світоглядна оцінка творчої спадщини Лесі Українки.

«Наша книга присвячується тим українцям, які вважають себе християнами, – заявив кандидат філософських наук, автор монографії Костянтин Дерев’янко, – Ще в 30-ті роки видатний український філолог Микола Зеров сказав про творчість цієї поетеси: «Це антихрістіянська проповідь та майже поганській культ природи». А я б додав, що це практично марксистського розкалення заклик до класової боротьби і класової ненависті. Тому я хотів би, щоб наші читачі дали собі відповідь: вони з Христом чи з Українкою».

«Уперше в історії України в науковий і культурний обіг введено працю, яка продовжить роботу з переоцінки штучно, а іноді і насильно, нав’язаних цінностей, – зазначив у свою чергу Гліб Бобров, – Занадто довго нам нав’язували недоброякісну духовну поживу, а під виглядом духовних лідерів нації підсовували сумнівних ідолів. Прийшов час переоцінки».

Автори також підкреслили, що основним методом просування монографії до читача вони вважають інтернет технології. Сьогодні книга викладена в мережу і незабаром буде переслана у всі популярні мережеві бібліотеки.
Книга «Українка проти України» видана за рахунок авторів і весь наклад (близько 500 прим.) вони обіцяють передати в українські бібліотеки.

 

За матеріалами порталу Восточный вариант