Італійську премію Гоголя отримали Андрій Курков і Ада Роговцева

Видатні діячі культури України, Росії та Італії стали новими лауреатами міжнародної Премії М.В.Гоголя в Італії. Церемонія нагородження відбулася в понеділок увечері в стінах римської історичної Вілли Медічі, де з 1803 року ще за указом Наполеона діє Французька академія.

Цього року премія була присвячена пам’яті видатного українського артиста Богдана Ступки, героя України, першого українського лауреата Премії М.В.Гоголя в Італії, і об’єднала представників культури трьох країн – України, Італії та Росії.

Лауреатами від України стали актриса Ада Роговцева, народна артистка СРСР, що зіграла більше сотні ролей у театрі і кіно, письменник і сценарист Андрій Курков, а також керівник Донецького театру, опери та балету Вадим Писарев.

З російської сторони премію отримали письменниця Олена Костюкович, перекладачка класика сучасної італійської літератури Умберто Еко, вчений Михайло Андрєєв, автор досліджень про творчість Данте, Аріосто, Макіавеллі, Гольдоні.

Серед італійців премією відзначені славісти Патриція Деотт (Рим) і Карла Соліветті (Верона), що займаються дослідженнями гоголівської спадщини, а також відомий комік і кінорежисер Паоло Вілладж. Створений ним на екрані неповторний образ невдахи Фантоцци, відомого в кожному італійському будинку, був натхненний “маленькою людиною” Гоголя. Як зізнався сам актор, приймаючи з подякою премію, вперше оповідання письменника “Ніс” в перекладі на італійську мову він прочитав, коли йому було 14 років.

Літературно-громадська премія, яка носить ім’я Миколи Гоголя, існує з 2009-го і була заснована в рік 200-річчя з дня смерті письменника. Серед її володарів минулих років – італійський сценарист, поет і художник Тоніно Гуерра, англійський режисер Пітер Брук, професор Євген Солонович і Юрій Манн, директор ГМИИ імені О.С.Пушкіна Ірина Антонова, режисер Юрій Любимов, художник Борис Мессерер, письменник Андрій Бітов.

ИТАР-ТАСС