Спадкоємці Фолкнера звинувачують Вуді Алена у піратстві

Спадкоємці прав на літературну творчість Вільяма Фолкнера подали в суд на компанію Sony Pictures Classics. Вони стверджують, що випущений нею фільм Вуді Аллена “Північ у Парижі” порушує авторські права на пізній роман письменника “Реквієм за черницею”, повідомляє Variety.

Приводом для позову до Федерального суду Міссісіпі стала фраза, яку вимовляє головний герой фільму, зіграний Оуеном Вілсоном. Голлівудський сценарист Гіл Пендер подорожує в часі і зустрічається з богемою 1920-х. Описуючи свої подорожі, він вимовляє: “Минуле не вмерло! А це навіть не минуле. Знаєте, хто це сказав? Фолкнер. І він був правий. До речі, його я теж знаю, зустрів якось на званому обіді”. Точна цитата з роману –  «The past is never dead. It’s not even past».
Власники фолкнеровскіх прав стверджують, що Sony повинна була запитати дозволу на використання цитати. Відповідач поки не виступав з коментарями.

“Реквієм за черницею” був опублікований в 1951 році. “Північ у Парижі” вийшла в 2011 році, з тих пір Вуді Аллен уже встиг випустити ще один фільм – “Римські пригоди”.

Lenta.ru