Олімпійським зіркам Сумщини присвячено книгу

У Сумах відбулася презентація книги «Олімпійські зірки Сумщини».

 

«Це перше в регіоні видання, яке розповідає про представників Сумщини, котрі в різні роки відстоювали спортивну честь України на Олімпійських іграх. Воно присвячене 60-річчю участі українських спортсменів в Олімпійських іграх та 20-річчю створення Національного олімпійського комітету України», – розповів під час презентації один із організаторів проекту, член президії Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Владислав Маслов.

До книги «Олімпійські зірки Сумщини» увійшли розповіді про 15 спортсменів, які виборювали олімпійські нагороди для України. Крім того, у книзі міститься історія спортивних досягнень сумського параолімпійця Віталія Лук’яненка, дворазового чемпіона Параолімпійських ігор у Турині та Ванкувері з біатлону.

Владислав Маслов нагадав, що загалом спортсмени Сумщини брали участь у десяти Олімпійських іграх. За всю історію виступів на Олімпіадах вони завоювали 11 золотих, 5 срібних та 6 бронзових медалей. Найрезультативнішою для сумських спортсменів стала Олімпіада 1968 року в Мехіко. Тоді їм вдалося вибороти 3 «золота».

За словами В. Маслова, з часом буде випущено ще декілька видань про спортсменів, тренерів та розвиток спорту в Сумській області.

Укрінформ