Будинок нобеліата Мо Яня зроблять туристичним центром

Рідний будинок нобелівського лауреата з літератури Моя Яня зроблять туристичним центром.

Китайська влада виділила близько $ 107 млн ​​на будівництво так званого “парку Мо Яня”. Центр побудують в повіті Гаомі, де народився нобелівський лауреат. Творців парку надихнув фільм “Червоний гаолян”, знятий за мотивами творів Мо Яня. Стало відомо, що в “парку” збираються вирощувати гаолян (зернова рослина, яка на вигляд чимось подібна до кукурудзи), для чого відведена площа приблизно в 650 га.

Представники влади вже заявили, що будуть вирощувати гаолян незважаючи на те, що місцеві селяни відмовилися від цього злаку через неприбутковість. За проектом збираються перебудувати будинок, в якому письменник проживає разом зі своїм батьком. Тепер ця будівля буде частиною парку. “Ваш син і ваш будинок тепер не тільки ваші, вони належать усьому китайському суспільству”, – заявила влада 90-річному батькові Мо Яня. У пресі також з’явилися повідомлення про те, що сам Мо Янь спростував можливість перебудови будинку на догоду туристам.

У Гаомі вже є музей письменника. В експозиції музею понад 5 тис. книг, подарованих самим Мо Янем, а також традиційні для подібного музею матеріали про життя і творчість письменника. Музей збираються розширити: тепер він буде займати всі 4 поверхи в будинку, розташованому на території місцевої школи.

Известия