Сьогодні Ющенко презентує кіноальманах «SHEVCHENKO. FOR YOU»

27 жовтня о 12.00 в залі «Сінематека» кінотеатру «Київ» відбудеться презентація проекту «SHEVCHENKO. FOR YOU», кіноальманаху, присвяченому 200-річчю видатного українця Тараса Григоровича Шевченка, що святкуватиметься навесні 2014 року. Один із найамбітніших проектів року ініційований «Інститутом Президента Віктора Ющенка». Про це “ДЧ” повідомив прес-центр кінофестивалю “Молодість”.

 

Мета альманаху – відкрити нові грані, переосмислити постать «великого, видатного» Шевченка, і побачити його по-новому, адже чимало таємниць його біографії ще лишилися нерозгаданими.

 

Спікери прес-конференції:

 

Віктор Ющенко – Президент України (2004-2010 рр), голова Ради “Інституту Президента Віктора Ющенка», ініціатор проекту «SHEVCHENKO. FOR YOU»;

Андрій Халпахчі – генеральний директор міжнародного кінофестивалю «Молодість», керівник проекту «SHEVCHENKO. FOR YOU»;

Максим Онопрієнко – продюсер проекту «SHEVCHENKO. FOR YOU».

 

Учасники прес-конференції презентують проект, оголосять старт конкурсу сценаріїв та імена експертного журі кіноальманаху.

 

У рамках «SHEVCHENKO. FOR YOU» планується створити цикл кіноновел, що поєднають найяскрвіші думки та відверті зізнання про відомого поета.

 

За словами творців проекту, вони не будуть встановлювати жанрові обмеження для майбутніх кіноновел. Це можуть бути історії, засновані на справжніх подіях з життя поета, постановки уривків відомих Шевченківських поем, інтерпретації анекдотів чи байок, анімаційні роботи.

 

 «До участі в проекті в межах конкурсного відбору будуть залучені  молоді й талановиті, відомі та невідомі сценаристи, режисери, творчо обдаровані люди – словом, до створення альманаху може приєднатися будь-який українець, навіть без значного досвіду, але з оригінальним баченням і бажанням поділитися ним зі світом», – говорить продюсер кіноальманаху Максим Онопрієнко.

Керівник проекту Андрій Халпахчі відзначає потужний фестивальний потенціал та пророкує успішну міжнародну фестивальну дистрибуцію, а Національну прем’єру кіноальманаху очікує вже на наступній «Молодості».

 

Журналісти матимуть можливість поставити свої запитання організаторам уже завтра, о 12:00, у залі «Синематека» кінотеатру «Київ».

 

Друг читача