Відомі перші претенденти на Шевченківську премію: Дочинець, Москалець і Коробчук

1 листопада завершується висунення творів і робіт на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка 2013 року.

 

У номінації «Література» – наразі 5 авторів-кандидатів на лауреатство: Костянтин Москалець (книга поезій «Мисливці на снігу»), Мирослав Дочинець (книги «Вічник» і «Криничар»), Петро Коробчук (книга поезій «Боса флейта»), Наталя Околітенко (книга «Рось-Марія»), Геннадій Щипківський (книга-трилогія «Товтри»).

 

У номінації «Літературознавство та мистецтвознавство»  поки що лише Дмитро Степовик (книга «Історія української ікони Х – ХХ століть»). Так само – як і «Публіцистика та журналістика», де наразі на самоті один автор – Андрій Цаплієнко (публіцистичний документальний фільм «Місто, яке зрадили» та серію репортажів про події в Україні та світі на телеканалі «Інтер»).

 

 

У напрямі преміювання «Театральне мистецтво»  номінуються колектив (режисер постановник, актори) національного театру імені Івана Франка за виставу «Перехресні шляхи». У номінації «Концертно-виконавське мистецтво» – Олександр Биструшкін й Олег Ступка за «Аудіоантологію української поезії». У напрямі преміювання «Народне і декоративно-прикладне мистецтво» – Петро Печорний (серія тематичних тарелей, створених за поезіями Тараса Шевченка) й Тарсас Баран (великі та малі концертні цимбали).

 

У номінаціях «Кінематографія», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво» – жодного кандидата.

 

За матеріалами Рravda.lutsk.uа