Український драматург знімає свою п’єсу з репертуару польського театру через «чорнуху»

Молодий український драматург Сашко Брама знімає свою п’єсу «KAMA KOMA PLAY» з репертуару відомого польського театру у Валбжиху, а також уже відмовився від української постановки п’єси та зняв її з конкурсів «Тиждень актуальної п’єси» та «ДрамаUA». Як повідомляє кореспондент «Друга Читача», причиною цього є «чорнушна» тематика  п’єси. Брама воліє краще саджати дерева і випікати хліб, ніж «спустошувати людину».

– Чому Ви вирішили відмовитися від сценічного життя п’єси «KAMA KOMA PLAY»?

– Про це треба говорити у зв’язку з тенденціями в сучасній драматургії. Її персонажі – це переважно моральні уроди, збоченці, алкоголіки, зламані люди неспроможні на боротьбу, люди без нутра. Душа нової драми – «чорна».  І за який театр ми боремось? Я би, наприклад, не хотів, щоб ті, кого я люблю споглядали таке мистецтво, де детально змальовується статевий акт гомосексуалістів або щось подібне. Багато моїх знайомих з театральної тусовки, думаю, погодяться з цим, і ми повинні відстоювати свої принципи, голосно заявляючи про це. Але якщо ми будемо лише говорити, а не проявляти себе через вчинки, то чим ми кращі за політиків? Тому я й вирішив відмовитись від свого тексту, щоб дати альтернативну точку зору для тих, хто вагається і сприймає аморальне як даність.

– Коли з’явилися думки знищити свій твір?

– Після закінчення роботи над п’єсою з’явилось таке відчуття ніби щось порвалось і внутрішня рівновага порушилась. У ті дні як ніколи інтенсивно розмірковував про сутність мистецтва, про сутність самого митця. У моєму розумінні мистецтво – це енергія, яка може бути як деструктивною так і надихаючою. Що стосується моєї п’єси, то це є повна і тотальна деструкція, що спрямована на спустошення людини. І навіщо таке мистецтво людині? Її й так кожного дня на інформаційному рівні убиває поп-культура, новини, порнографія, реклама, кілометри порожнього тексту в соцмережах і тому подібне. П’єса «КАМА КОМА PLAY» також знаходиться в цій площині, але я усвідомив це згодом, тому зараз роблю все можливе, щоб цей текст не потрапив ні на сцену, ні в мережу, ні в друковані видання. Усіх людей, які мали електронний варіант п’єси, я попросив видалити його. Сподіваюсь, що вони поставились до мого прохання з розумінням.

– Що ви можете запропонувати театру взамін?

– Проклинати темряву значно простіше ніж запалити свічку, тому спробую її запалити. Це великий виклик для мене як для драматурга. Якщо не вийде, то треба буде подумати про інші види людських занять – посадка дерев чи випікання хліба, наприклад. Це принесе більше користі суспільству ніж мої тексти.

Фото: walbrzych24.home.p

Друг Читача

  • Naazara

    Цікаво)хотіла б подивитись:)

  • Anonymus

    Ніколи більше не пиши!!!