ДАПАШЛІВИ наступного тижня: смакова поезія, нобелівська премія українцям, «Російський сюжет» і «Чому Грузії вдалося»

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Ми посилаємо вас тільки у пристойні місця. Там і побачимось.

 

У суботу, 20 жовтня, можна піти або на презентацію збірки антології сучасної української смакової поезії «М’ЯКУШ» (тоді вам сюди),  або на презентацію антології «Дайте Нобелівську премію українським письменникам!» літературної студії «Нобель». Тоді вам сюди. Але якщо постаратися, то можна встигнути всюди. Чого вам і бажаємо.

 

У неділю, 21 жовтня, не пропустіть прем’єру в «Молодому театрі». Сучасний український драматург Анатолій КРИМ презентує «КВАРТЕТ  ДЛЯ  ДВОХ». Зірка минулих років, відомий композитор, заявляє своїй дружині, з якою прожив багато років у щасливому шлюбі, що покохав іншу. Жінка, м’яко кажучи, шокована не стільки самою звісткою, скільки надто юним віком своєї наступниці. До того ж, коханий чоловік має намір оселити молоду дівчину у їхній квартирі. Але стати третім зайвим у такій пікантній ситуації нікому не захочеться…

 

У понеділок, 22 жовтня, можна піти собі подивитися танцювальну програму Ансамблю ім.П.П.Вірського, якому виповнюється 75-років. Не хвилюйтесь, учасники ансамблю молоді і потужні, але виховані на давній танцювальній традиції.

 

У вівторок, 23 жовтня, відбудеться презентація книги Євгенії Кононенко «Російський сюжет». Не пропустіть, цієї авторкою, кажуть, цікавилися на Франкфуртському ярмарку.

Альтернатива цьому заходу теж має жіноче обличчя – такий вже це день. Ідеться про виставу «Пані міністерша». Герої цієї комедії мешкають в спокійному життєвому середовищі, де немає ні бурь, ні негоди, ні землетрусів, ні інших незвичних катаклізмів. Але ось раптом з цього самого повсякденного життя, немов квиток у лотереї, була вихоплена одна така доброчесна дама – пані Живков Попович. До цього чоловік її, добросовісний чиновник середньої руки, отримував платню, якої ледве вистачало на життя. Але що ж раптом сталося? А те, що чоловікові пані Живков раптово запропонували портфель міністра. Навколо цього раптового перетворення героїні комедії, пов’язаної з історією її піднесення і гіркого падіння, і закручується вся інтрига. Ну то як, ідете сюди?

 

 

У середу, 24 жовтня, шанувальники творчості Юрія Андруховича не зможуть пропустити виставу «Московіада» за одноіменним романом визначного українського письменника. У столиці братніх народів в час, коли Комуністична Імперія доживає своїх останніх днів, у Літературному гуртожитку мешкає поет з України із дивним шляхетним ім’ям – Отто фон Ф. Його будні заповнені зустрічами з друзями, коханими і коханками і, звичайно ж, жахливими пиятиками по всіх існуючих кав’ярнях і пивбарах Москви.
Проте цього разу цікавість і чиїсь підступні задуми звертають його зі звичного шляху, заводячи у таємниче підземелля, де він стає свідком таємного симпозіуму мерців… Отто фон Ф. мусив би незабаром повернутися на Батьківщину, проте чи вдасться йому це зробити, чи зможе він врятуватися із підземелля, видряпатися із лап КДБ і таки сісти на поїзд, що прямує до Києва..? Про це можна дізнатися, завітавши на виставу Молодого театру.

 

У четвер, 25 жовтня, ходімте на презентацію книжки Галини Вдовиченко «Купальниця». Кароліна – звичайна провінціалка, що могла б стати «зіркою». Адже разом із братом Робертом їй на роду були написані щастя і слава, а кому що – про те ворожка змовчала. Старший брат першим облаштувався в Києві, сестра з Висіча приїхала на все готове та невдовзі змушена була знятися з місця. Чому?  Приходьте в книгарню «Є», що на Лисенка, о 18-00.

 

У п’ятницю, 26 жовтня, особливо якщо ви цікавитися сучасною Грузією, або просто не проти її відвідати, не пропустіть нагоду піти на презентацію книжки Лариси Буракової «Чому Грузії вдалося». Чи правда, що в Грузії отримати права водія та зареєструвати компанію можна менше ніж за півгодини? Чому ліквідація органів контролю і скасування багатьох дозволів у будівництві не призвела до масових руйнувань будинків або до харчових отруєнь? Куди зникли всі злодії в законі, якими Грузія була відома ще з радянських часів? Яким чином вдалося позбутися черг, бюрократії та корупції в установах? Презентуватиме Вахтанг Кіпіані тут.

 

Побачимося на виставах та презентаціях!

Гарних вам книжкових новин і новинок!

І не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».