У Львові збирають книги для сільських бібліотек

25 тисяч книжок збираються зібрати на Львівщині до 1 грудня для поповнення фондів сільських бібліотек. Акцію “Українські книжки – сільським бібліотекам” започаткувала ГО “Форум видавців”.

За сім років проведення благодійних акцій “Форуму видавців” вдалось зібрати 79 тисяч книжок на понад 65 тисяч гривень, – повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Книги передали дитячим будинкам, інтернатам, сільським бібліотекам та малозабезпеченим родинам.

– Міська молодь має широкий доступ до інформаційних джерел ? книгарень, інтернет-ресурсів, медіа, культурних осередків. У селі ж єдиним джерелом інформації та осередком культури залишається бібліотека. Станом на початок 2012 року, читачами сільських бібліотек-філій Львівської області були лише 52% всього населення регіону. Основна причина такої ситуації, на думку фахівців, — невідповідність фондів сільських книгозбірень потребам сьогодення. Опитування бібліотекарів Львівщини засвідчує, що у більшості сільських бібліотек за останні 20 років фонди практично не оновлювалися — за винятком підручників, які становлять понад 90%, – кажуть організатори.

– На оновлення фондів однієї сільської бібліотеки Львівщини припадає в середньому 892 грн. на рік, з яких більша частина витрачається на передплату періодичних видань. Найбільш загрозливою ця ситуація є для дітей, які, втративши доступ до сучасних художніх та пізнавальних видань, не зі своєї вини позбавлені можливості культурно, інтелектуально та духовно розвиватися і приречені залишатись поза важливими суспільними процесами, – додають організатори.

20minut.ua