Табачник вимагає від Львова відмовитися від альтернативного підручника з історії

Депутат Львівської міської ради від партії «Україна Соборна» Юрій Кужелюк заявив, що Міністерство освіти і науки направило в головне управління освіти і науки лист, у якому сказано, що всі підручники і посібники, які використовуються в навчальному процесі мають бути погоджені міністерством.

«Відповідно, у посібниках з історії України, які додатково видані у Львові, і містять факти про національно-визвольну боротьбу, Голодомор, УПА та інші історичні події, які не ввійшли в рекомендований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту підручник, такого узгодження немає, тому їх використовувати заборонено», – заявив Кужелюк.

З його слів, коли два роки тому розроблялася концепція цього навчального посібника, то жодного закону Львів не порушував.

«Адже ми так і назвали це видання – посібником, а не підручником, тому що останні мають бути з міністерським грифом. Зате використовувати посібники можна було з дозволу місцевих органів. Про те, що у Львові видають додатковий посібник з історії чули і знали у всій Україні вже давно, однак звичайно (міністр освіти Дмитро) Табачник не витримав такого «неслухняності» і його міністерство видало наказ, відповідно до якого без міністерського узгодження і грифа не можна використовувати в навчальному процесі нічого. Таке враження, що незабаром ми одержимо наказ, треба прославляти Сталіна», – додав Кужелюк.

Також, з його слів, у листі міністерства зазначено, що керівники навчальних закладів будуть нести персональну відповідальність за порушення указу, тобто за використання на уроках історії посібників, які містять факти, викинуті з офіційного підручника.

Як повідомляли Ukranews, у серпні стало відомо, що управління освіти Львівської міськради вирішило закупити для шкіл міста дві тисячі підручників з історії України, у яких Голодомор 1932-33 років представлений як геноцид, а Українська повстанська армія – як борець за волю України.

Ukranews