У музично-поетичних заходів буде свій фестиваль

Вперше в Києві 18-22 жовтня 2012 року відбудеться Музично-поетичний фестиваль «Одна маленька свічка». Ідея фестивалю: сприяння взаємодії україномовної та російськомовної традицій поезії та бардівської пісні в Україні, відкриття нових молодих авторів, створення простору для спілкування авторів-початківців з визнаними майстрами слова, встановлення контактів між творчими колективами та окремими авторами.

У програмі фестивалю заплановані музично-поетичні вечори сучасних відомих українських поетів та бардів, географія яких охоплює всю країну: Ігор Павлюк (Львів); Євгенія Баранова (Ялта-Севастополь); Леонід Борозенцев (Вінниця); Ігор Потоцький (Одеса), Євгенія Більченко та Володимир Гутковський (Київ) та ін.

Родзинкою «Однієї маленької свічки» стануть виступи фіналістів Літературного конкурсу організованого Фестивалем. Протягом літа 2012 року усі охочі поети-початківці мали змогу спробувати свої сили в таких номінаціях як: українська поезія, російська поезія, українська авторська пісня, російська авторська пісня. Для оцінки висунутих робіт оргкомітет Фестивалю створив компетентне журі з відомих письменників, музикантів і вчених-культурологів України, до складу якого увійшли: Володимир Гутковський, поет, член НСПУ; Євгенія Більченко, поет, доктор культурології, професор кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова; Дмитро Долгов, поет, композитор, керівник Київської школи бардів «BardSchool».

Відбір проходив у формі літературної студії на території затишного богемного горища київської бардівської школи. Претенденти на участь у конкурсі читали по 2-3 своїх твори компетентному журі, учасники із інших міст надсилали свої тексти на електронну пошту організаторів. Усього у фінал пройшло 23 поет, серед яких – молоді, але вже цілком професійні майстри слова (наприклад, Юрій Чабан) та юні аматори, що вразили журі харизмою і талантом (наприклад, Діана Сушко). Головна ідея конкурсу: не робити різниці між авторами  з різним ступенем літературних «заслуг» і забезпечувати чесне голосування.

Крім того учасники та гості фестивалю обіцяли провести філософсько-поетичну дискусію про долю поета та його місце в мистецькому середовищі в цілому.  Також працюватиме «вільний мікрофон», де всі охочі зможуть поділитися своєю творчістю зі світом.

Друг Читача