“Підслухані” розмови між письменниками на “Книжковому Арсеналі” можна почути в мережі

На другому Книжкомову арсеналі у Києві відбувся спеціальний проект під назвою “Обмін речовин”. Четвертого жовтня відбувся діалог Юрія Андруховича і Тараса Прохаська.

“Мені доведеться говорити так, ніби я трохи знервований, бо я весь час чую читання прекрасних віршів, і їхні образи настільки мене хвилюють, що я підсвідомо реагую”, – сказав Андрухович і запитав Прохаська, над чим він зараз працює.

“Працюю, але все настільки повільно йде, вже стільки разів казав, що так-так, я працюю. Уже сам собі перестав вірити, що можу щось написати. Дуже часто сниться, що я дописую цей твір і тримаю вже готову книжку в руках: нарешті, я маю з чим вийти з дому. Працюю над якоюсь-такою книжкою, яка подібна на дерево, як Юрко колись казав, але я ніяк не наважуся взяти до рук сикатор, щоб сформувати крону. Ще я зрозумів, що одне з моїх найбільших письменницьких завдань – прожити довго. Мені страшно цікаво, що буде творитися у моїй голові на старості”- відповів Прохасько. “Виникає підозра, що перше, що нам приготувала старість – дедалі загостреніше почуття відповідальності. А воно трохи суперечить відчуттю свободи. Виникає питання, чи не на марно ти чекаєш старості, щоб отримати свободу”, –  сказав Андрухович.

Письменники проговорили годину, потім відповіли всього на декілька питань слухачів, а їх зібралося більше сотні, – поспішали у прямий ефір на 5-й канал.

Запис розмови між Андруховичем і Прохаськом можна послухати на podcaster.org.ua

За матеріалами Газети по-українськи та Podcaster.org.ua