В громадському транспорті в Росії з’явилися міні-бібліотеки

Акція «Книга в дорогу» стартувала в Ярославлі цієї осені. Пасажирам міського громадського транспорту пропонують читати книги прямо в дорозі, не заборонено також забирати «трамвайні» книги додому або приносити взаміну свої.

Міні-бібліотеки розташувалися в деяких трамваях і тролейбусах міста Ярославля, вони являють собою спеціальні кишені, які кріпляться на горизонтальних поручнях задніх майданчиків, і містять в собі скількісь книг. Причому учасники міського фестивалю «Культура руху», які є авторами проекту «Книга в дорогу» врахували специфіку «попутного» читання, і спочатку запропонували пасажирам твори малих форм – гумористичні оповідання, вірші, загалом, все, що можна встигнути прочитати за недовгу поїздку в транспорті.

Однак пасажири відзначають, що були б не проти і великих форм – хтось просить історичну літературу, інших цікавлять авантюрні романи. Примітно, що книги активно «подорожують» не тільки по дорогах міста, але й з будинку в будинок – деякі пасажири забирають твір для того, щоб дочитати, а потім повертають. Багато ярославців залишають в книжкових кишенях свої книги. Школярі та студенти навіть діляться цілими комплектами навчальних посібників за класи і курси, які вони вже закінчили.

Водії трамваїв і тролейбусів відзначають, що акція викликала особливий інтерес у молоді і старшого покоління – тих, хто не їздить у транспорті в годину пік, а, значить, має можливість і вільний простір для того, щоб уважно придивитися до пропонованих виданням.

Незважаючи на те, що на початку жовтня термін акції «Книга в дорогу» закінчився, керівництво Яргортранса залишилося задоволене нововведенням, і планує залишити міні-бібліотеки в транспорті на постійній основі, і поповнювати їхній асортимент на ідеї буккроссингу, тому найближчим часом книжкових кишень повинно стати більше, щоб люди могли міняти книги на будь-якому маршруті.

Аналогічна акція планувалася цієї осені і в Санкт-Петербурзі, де пасажири громадського транспорту могли скористатися послугами відкритих бібліотек, розташованих на зупинках і станціях метро.

Pro-books