Українські видавці візьмуть участь в Ашгабатській книжковій виставці-ярмарку

 З 24 по 26 вересня в Ашгабаті (Туркменістан) відбудеться VIІ Міжнародна книжкова виставка-ярмарок “Книга – шлях до співробітництва і прогресу”. Організатор виставкового заходу – Державна видавнича служба Туркменістану. Про це УНН повідомили в департаменті видавничої справи та преси Держкомтелерадіо.

У виставці-ярмарку візьмуть участь українські видавці, серед яких генеральний директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький, директор ДНВП “Картографія” Ростислав Сосса, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, директор видавництва “Грані-Т” Володимир Пузіков, головний редактор видавництва “Старий лев” Мар’яна Савка та інші.

Українських письменників представлятиме в Ашгабаді директор Будинку письменників Оксана Герман, а науковців – викладачі Української академії друкарства Ігор Міклуша, Орест Хома, директор видавничо-поліграфічного інституту Національно-технічного університету України Петро Киричок та заступник декана Андрій Шустіков.

Українську делегацію очолить директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко.

Загалом українська книжка буде презентована в Ашгабаті єдиною національною експозицією, яка розміститься на площі 30 квадратних метрів. Вона складатиметься з майже 400 видань – книжкових новинок вітчизняних видавництв, а також книг, випущених останніми роками за бюджетною програмою “Українська книга”.

Програма перебування української делегації в Ашгабаті передбачає також участь у круглих столах, презентаціях і виставці старовинних книг і рукописів.

Так, зокрема, на виставці старовинних книг буде презентовано “Зібрання українських стародруків XVI – XVIII століття” видавничого дому “Адеф-Україна”. У книзі, що вийшла друком цьогоріч, представлене приватне зібрання більше 500 рідкісних стародруків. Мова видань із колекції – церковнословянська, тогочасна українська, латинська, польська та німецька.

Довідка. Міжнародна книжкова виставка-ярмарок “Книга – шлях до співробітництва та прогресу” традиційно проходить в Ашгабаті уже всьоме. Її метою є сприяння розвитку творчих, економічних і технологічних контактів між видавництвами, державними підприємствами та поліграфічними фірмами з різних країн світу, обмін досвідом, дослідження видавничого ринку тощо.

УНН