У Києві таки розпочинається “Гогольфест”

З 21 по 29 вересня у Києві все ж таки відбудеться “Гогольфест-2012” – фестиваль сучасного мистецтва. Як повідомив організатор проекту режисер Влад Троїцький, знаменитих гостей з-за кордону чекати не доводиться, оскільки “не дозволяють фінанси”.

Цьогоріч “Гогольфест” відбудеться в цікавому місці – у цехах занедбаного експериментально-механічного заводу, за 300 метрів від станції метро “Видубичі”. На думку Троїцького для справжніх любителів сучасного мистецтва немає відстаней, і той, хто захоче, знайде акції фесту будь-де.

Можливий простір нового фестивального центру – близько 7,5 тис квадратних метрів площі. Ще не до решти мертві “технології” цього заводу, слід сподіватися, допоможуть і в організаційній частині арт-заходу. “Міська влада на “Гогольфест” не виділила ані копійки, – каже Троїцький. – Усе, що ми зробили, зокрема це стосується й пошуків нового простору, – завдяки особистим дружнім контактам”.

Сам Троїцький хоче показати на фесті свій театральний проект – “Шекспір, Юдиф, інші” (театр “ДАХ”), повідомляється на сайті фестивалю.

А знаменитий колектив “Даха-Браха” створить музичний супровід відновленому фільму Олександра Довженка “Земля”, який покажуть у день відкриття “Гогольфесту”.

“Планувати якісь глобальні програми у нас немає змоги, тому “Гогольфест-2012″ – своєрідна толока… Місце зустрічі всіх тих, кого цікавить сучасне мистецтво, – розповідає Троїцький. – Проте очікується цікава програма нової академічної музики. Відбуватимуться майстер-класи. І якщо гості з-за кордону до нас усе ж таки приїдуть, будемо тільки раді!”

Крім того, 22 вересня в рамках фестивалю пройде допрем’єрний показ документального фільму Мартіна Скорсезе “Джордж Харрісон. Життя в матеріальному світі”, а також – ретроспективний показ найкращих робіт з кіноальманаху “Мудаки. Арабески”.

“Джордж Харрісон. Життя в матеріальному світі” – документальний триб’ют найзагадковішому учаснику The Beatles від одного з найвидатніших режисерів нашого часу – Мартіна Скорсезе.

Цей фільм отримав 6 номінацій на премію Emmy, а також був номінований на премію BAFTA в категорії “Найкращий документальний фільм”.

22 вересня відбудеться в режимі TECHNO NIGHT – сучасній інтерпретації танцювального саунду у вигляді рівної бас-линії та солідного груву. Хедлайнером виступатиме один з головних представників techno в Україні – DJ MAYS.

Також у рамках заходів відбудеться авторська фотовиставка Станіслава Стрільця. Це перша подія із серії проекту “Амарнатх”. В основі проекту матеріали першої української експедиції, яку здійснив автор до гімалайської святині – печери Амарнатх.

Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва “Гогольфест” було засновано в 2007 році. Унікальність цього проекту полягає в багатожанровому розмаїтті: театр, музика, кіно, література, сучасна хореографія, візуальна арт-програма, освітня програма і програма для дітей.

За час існування фестиваль набув популярності у світі, в ньому брали участь близько 800 учасників з більш ніж 32 країн світу, кількість відвідувачів зросла з 10 до 100 тис осіб, 80% аудиторії – молоді люди до 30 років.

Міністерство культури обіцяло надати фінансову підтримку проведенню фестивалю. Але після цього організатор заявив, що втомився за власні гроші робити фестиваль, а оскільки державі він не потрібен, то фестивалю більш не буде.

На той момент Міністерство культури України проігнорувало звернення організаторів “Гогольфесту” про необхідність фінансування проекту.

У березні 2012 року повідомлялося, що фестиваль перенесли на 2013 рік.

NEWSru