Вилучено наклад дитячої енциклопедії про секс

Громадський фонд «Уральський батьківський комітет» змусив російське видавництво «АСТ» прибрати з торговельної мережі тиражі книг про сексуальне виховання для дітей 8-11 років. Видання визнані такими, що розбещують.

Громадські діячі виявили книги «Як дорослішає моє тіло», «Звідки беруться діти? Сексуальна енциклопедія для дітей 8-11 років» і «Що відбувається з моїм тілом» в книжкових магазинах Єкатеринбурга, на полицях з розвиваючою літературою. Після чого направили звернення в прокуратуру Свердловської області з проханням взяти ситуацію під особливий контроль. Крім того, громадський фонд «Уральський батьківський комітет» звернувся до Уповноваженого з прав дитини РФ Павла Астахова і голови комітету з питань сім’ї, жінок і дітей Олени Мізуліної з проханням звернути увагу на те, що подібна література для дітей поширюється в багатьох книжкових магазинах на всій території Російської Федерації.

Павло Астахов заявив, що дитячі книги про секс, які з’явилися у продажу в Єкатеринбурзі, повинні бути обмежені до поширення в відповідності з російським законодавством і нормами міжнародного права. Він зазначив, що подібне моральне розтління неповнолітніх сприяє їхній сексуальної експлуатації, а також зростанню злочинів відносно дітей.

Книгу «Як дорослішає моє тіло» було вирішено вилучити з продажу. Про це в інтерв’ю «Російській службі новин» повідомила офіційний представник видавництва «АСТ» Світлана Соколова: «Керівництво видавництва у відповідності з новим федеральним законом прийняло рішення зупинити додруківку книги Валерії Фадєєвої «Як дорослішає моє тіло», випущеної в 2011 році. Також з етичних міркувань ми вирішили вилучити з магазинів і знищити залишки тиражу. Видавництво приносить вибачення всім читачам ».

Інформація про книгу прибрана також з офіційного сайту автора, Валерії Фадєєвої. Однак, не повідомляється, чи будуть вилучені і знищені інші книги по сексуальному вихованню.

Конфлікт у Єкатеринбурзі – перший скандал у книжковій галузі, пов’язаний з набуттям чинності закону закону № 436-ФЗ «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров’ю і (або) розвитку», який змушує видавництва вносити зміни в свою роботу і зайнятися маркуванням книг за новими правилами.

Pro-books