Шкляра не пускають до львівських шкіл

Відомому письменникові, авторові “Чорного ворона” Василеві Шкляреві місцева влада перешкоджає проводити зустрічі з виборцями. Про це заявив сам Василь Шкляр, цитує його прес-служба.

В.Шкляр, що на Галичині почастішали випадки, коли “національна свідомість громадян затьмарюється”.

“Наприклад, коли мене тут як письменника зустрічали з відкритими обіймами, то зараз через різні інсинуації місцевої влади мене не пускають у деякі школи. Я приїхав до школи на зустріч з учителями, а їх з якоїсь міфічної причини раніше відпустили додому. Відповідно, моя зустріч не відбулася. Тоді один із моїх помічників просто хотів подарувати директорці школи мій роман “Чорний ворон”. Проте, директорка чи то вже була залякана чи попереджена, вона навіть боялася доторкнутися до книжки. Це яскравий приклад того, як влада боїться книжок. Сама їх не читає та хоче, аби й діти не читали. На День Незалежності мене не пустили до пам’ятника Шевченку, бо там був, як мені сказали, “проплачений” мітинг. А я гадав, що лауреат Шевченківської премії має право підійти в День Незалежності до пам’ятника Кобзарю. Те саме було й у Миколаєві (Львівська область) на день міста. Мені були заборонили підходити до громади, бо, мовляв, те зібрання “проплачено” іншою кандидаткою”, – розповідає письменник.

“Так, я розумію, що в моєму окрузі, як і в усіх інших, величезною мірою працюють гроші. З держбюджету виділяються чималі кошти на школи, садки, церкви, всюди вставляють пластикові вікна. І все це подається як заслуга якогось провладного кандидата в депутати”, – наголосив В.Шкляр.

УНН