«Відкритий райдер» Олени Гусейнової: від митної декларації до контрабанди

У видавництві «Ярославів вал» вийшла перша поетична книжка Олени Гусейнової «Відкритий райдер». Авторка відома шанувальникам української поезії по антологіям нової української поезії «Частки помаранчів» та жіночої степової поезії «СТЕП».

Свою поетичну збірку «Відкритий райдер» Олена Гусейнова складала у перервах між прибуттям літаків і відправленням потягів, чеканням на паперові листівки, які часом швидше досягали адресата, ніж електронні листи, і не боялася чергової митниці, бо завше мала дозвіл на особисту контрабанду. Фіксовані в блокнотах схеми метро в мить перетворювалися на подорож, тривалість якої не обмежувалася точним часом на годиннику, а переходила в інший часовий вимір – довгих рядків й односкладових слів. Однак усі виписані маршрути стали лише відправною точкою для історії позаавторської, історії, яка може стати чиєю завгодно. Кожен текст відкритий для чужих нотаток, дописів і домислів.

Така подорож неможлива без заброньованого номеру в готелі, визначеного меню для сніданків і вечерь, помічених на карті книжкових магазинів і блошиних ринків. Це райдер, який виконується навіть при випадкових змінах колій або рейдерських захопленнях. І тільки зустрічні складки зеленої спідниці в білі горохи можуть відмінити усі домовленості маленької чорної сукні, адже попереду – назви міст і завше правдиві вказівники для Easy Rider.

Друг читача