Усі регіони презентували під однією обкладинкою «Соломонової Червоної Зірки»

Фото Олександри Єременко, “Читомо”

13 грудня у Книгарні «Є» презентували книгу есеїстки про 25 регіонів України «Соломонова Червона Зірка». Захід відбувався у формі обговорення і автори навіть один одному ставили дошкульні запитання .

 

Назва збірки походить від назви двох крайніх населених пунктів України: на заході – це село Соломонове, на сході – Червона Зірка. «Між ними 1316 км і це є вся Україна, – зазначив модератор заходу  та упорядник збірки Лесь Белей. Він сам писав про Закарпаття і визначає «Соломонову Червону зірку» як мандрівну літературу, чим натякає на барокові витоки цієї книги. «Сьогодні мандрівна література – рідкісне явище, зокрема в Україні. Твори цього стилю можна порахувати на пальцях однієї руки слюсаря-інваліда».

 

Під час презентації були присутні 14 з 25 авторів книги, що не так мало. Багато хто з присутніх авторів уже не мешкає у своєму регіоні, тому мав змогу подивитися на рідну землю ніби збоку. Зокрема на цьому наголосив Антон Санченко, який походить з Херсону. Юлія Стахівська описала Житомирщину, як регіон трьох «К»: космос, Корольов та космонавтика. Дмитро і Тарас Креміні намагалися писати про Миколаївщину так, щоб вона більше не зливалася з ландшафтом Одеси чи Херсону.  Ростислав Семків, за його словами, намагався щось додати до новочасного епосу «Файне місто Тернопіль». Київщину, але без столиці (бо писати про Київ – це тягне на окрему книжку), представив Олександр Богаченко. Володимир Лис оповів про найбільш екологічну та «найрічковішу» область України – Буковину.

«Чесно кажучи, я щойно побачила цю збірку, але стиль багатьох авторів я знаю дуже давно і впевнена, що це гарна книжка, – розповіла Люба Якимчук кореспонденту ДЧ. – Щоправда я вже помітила один недогляд. На передостанній сторінці мого есею не закриті лапки і немає посилання на один блог, за яким я переказувала цей кавалочок інформації про міфічне не-існування Луганська, а потім художньо обробляла її. Це поширена легенда, але не хотілося б, щоб її авторство приписали мені. Бо всією своєю творчістю, переважно це вірші, я стверджую протилежне. Ця технічна помилка обов’язково буде виправлена у подальших виданнях книжки. На жаль, я не мала доступу до вичитки верстки, тому перепрошую автора блогу, який збирав ці факти до купи».

Як зазначили на презентації, на цю тему можна було видавати 25 повноцінних книжок. Але головною ідеєю «Соломонової Червоної зірки» було розказати про всі регіони, доступно і лаконічно.

 

Друг читача