У Чернівцях відкрився ІІІ міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz (Відео)

У Чернівцях відкрився ІІІ міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Цьогоріч у ньому беруть участь близько шістдесяти поетів з України, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Ліхтенштейну, Ізраїлю, Польщі, Румунії, Нідерландів, Данії, Італії, США.

«У найближчі 96 годин Чернівці перетворяться на поетичну столицю Європи», – зазначив виконуючий обов’язки мера Чернівців Віталій Михайлишин, відкриваючи фестиваль.

За словами президента фестивалю Святослава Померанцева, у програмі – найвідоміші сучасні європейські поети. Серед них – Артур Бекер (Німеччина), Деніель Галай, Орціон Бартана (Ізраїль), Карл Любомирські (Австрія-Італія), а також з України Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Ігор Померанцев, Борис Херсонський, Іван Малкович та багато інших.

Вірші іноземних авторів прозвучать під час фестивалю в авторському виконанні та в українському перекладі, а українську поезію гості фестивалю почують також німецькою мовою.

На фестивалі будуть представлені численні поетичні збірки, зокрема відбудеться презентація нової книги Оксани Забужко «З мапи книг і людей».

У програмі фестивалю кілька десятків поетичних, поетично-музичних та інших культурних заходів, які відбудуться в трьох містах: Чернівцях, Хотині та Кам’янець-Подільському.

Серед заходів – як традиційні поетичні прогулянки і читання, так і оригінальні за формою перфоманси, поєднують поезію з іншими жанрами мистецтва і наближають її до широкої аудиторії.

Публіку чекають сигаретно-поетичний вечір Юрія Андруховича, «Wine Time poetry party» з Ігорем Померанцевим та Олександром Бойченко, вечірка поезії під електронну музику, театральний перфоманс, вечори відеопоезії, поетичні читання на Калинівському ринку і т. п.

«Наш фестиваль – поетичний форум нової хвилі, тому ми повинні дивувати публіку, демонструвати те, чого нема ніде», – сказав президент фестивалю Померанцев.
На відкритті фестивалю прозвучали поезії в авторському виконанні українською, німецькою, англійською, голландською мовами, на івриті та ідиші.

Нагадаємо, що з 13 по 16 вересня 2012 року у Львові пройде Форум видавців, найбільший в Україні книжковий ярмарок.

http://www.youtube.com/watch?v=QUz_5FkcnXk&feature=player_embedded

Фокус