Дитячі книжки із тканини можна жувати, а також спати на них

В івано-франківському видавництві «Кашалот» видають книги для дітей від народження до шести місяців. Їх шиють із натуральних тканин, для принту використовують натуральні фарби.

«Ці книги можна жувати, прати і прасувати. Вони ідеально підходять для дітей від народження до шести років. Діти просто обожнюють ці книги, адже на них навіть спати можна», – розповіла кореспонденту Gazeta.ua Соломія із «Видавництва Старого лева». На книжковому ярмарку у столичному Українському домі, вона продавала книжки видавництва «Кашалот».

На столі викладені п’ять м’яких книжок — «Ранок у бабусі», «Різдво у Вифлеємі», «Він завжди зі мною», «Їде поїзд» та «Велика мандрівка». Вони оздоблені різнокольоровими малюнками і м’які на дотик.

«Кожна книжка має 8 аркушів, формат сторінок — 25 на 25 сантиметрів. На кожній є яскраві малюнки і коротенький текст. Книга застібається на липучку. Це сприяє розвитку моторики у дитини», – розповіла Соломія.

«Дуже цікава ідея використана у «Великій мандрівці». На мотузці до книги приєднана машинка, пошита із тканини. Вона переміщається з однієї сторінки на іншу. Це розвиває увагу і тренує пам’ять», – додала вона.

Одна м’яка книжка коштує 90 грн.

«Виготовляти ці книжки дуже важко. Для виготовлення однієї книжки використовують більше 700 операцій. Ідея видання таких книжок виникла у художниці-дизайнера Олени Рубановської. Вона побачила схожі на якійсь виставці за кордоном. Розповідала, що там вони користуються шаленою популярністю. А нас їх купують не так охоче через високу ціну. Та, хто купив одну, неодмінно приходить за другою», – поділилася Соломія.
Газета по-українськи