Влада запроваджує цензуру: заборонили передачу журналістки, яка балотується він опозиційної сили

Національна радіокомпанія України закрила передачу Ольги Кобець «На вірність Україні» нібито «через агітацію». Про це заявила сама радіоведуча Ольга Кобець. «Програму «На вірність Україні» просто зняли з ефіру. І все. Без будь-яких попереджень», – зазначила вона.

За її словами, з кулуарних розмов їй стало відомо, що програму зняли через те, що на передачі від 17 серпня 2012 року міністр закордонних справ 2007-2009 років Володимир Огризко «проводив агітацію» за Українську платформу «Собор», членом виборчого списку якої він є.

Ольга Кобець теж є членом виборчого списку УП «Собор», проте радіоведуча О.Кобець наголошує, що жодної агітації не було. Вона жодним чином не використовувала своє службове становище.

«Ми говорили про історію української дипломатії, про культуру сучасного українського політикуму, про культуру відносин між політиками, про культуру ведення передвиборної кампанії. І пан Володимир Огризко просто навів як приклад Українську платформу «Собор», – розповідає вона.

Як доказ вона пропонує просто прослухати передачу, де ніхто не знайде жодної агітації http://radioukr.com.ua/ua/15/.
«Навіть якщо зайти на сайт ЦВК, то зліва буде розділ «Політична культура виборів». І практично ми говорили на цю тему», – наголошує радіоведуча.

О.Кобець вважає дану ситуацію утиском свободи слова.

Володимир Огризко теж заперечив, що під час ефіру проводив агітацію. Він вважає це черговим проявом наступу на свободу слова ЗМІ. «Була розмова про політичну культуру. Але назвати це передвиборною агітацією – абсурдно», – наголошує В.Огризко. На його думку, ми вступаємо в період, коли опозиційним кандидатам закриють доступ до ЗМІ.

Передача «На вірність Україні» виходила майже десять років кожного тижня, о 17:15, тривалістю 35 хвилин. Число слухачів – шість мільйонів. Остання передача була з Олесем Шевченком з нагоди Дня Незалежності 24 серпня. «На вірність Україні» транслюється Національно радіокомпанією України по 3-му каналу («Радіо культура»).

Українська платформа «Собор»