Героїня сонетів Шекспіра виявилася повією

Британські літературознавці знайшли підтвердження того, що “смаглявою леді” із знаменитих сонетів Вільяма Шекспіра була Чорна Люсі – повія, яка жила в лондонському районі Клеркенуелл. Про це повідомили сьогодні британські ЗМІ.

Встановити, хто був прототипом героїні у віршах поета, вдалося завдяки дослідженню професора університету англійського міста Чічестер Дункана Солкелда. У його розпорядження потрапили щоденники сучасника Шекспіра – жителя Лондона Філіпа Хенслоу. Вони виявилися “золотою жилою” для дослідника біографії видатного драматурга і віршотворця. Солкелд знайшов дані, що дозволили йому з повною визначеністю назвати історичну особистість, яка стоїть за “смаглявою леді” і згадується в 127 з 152 сонетів.

“Мова йде про Чорну Люсі, яка жила в лондонському районі Клеркенуелл і займалася проституцією, – заявив професор. – Вона була широко відома в театральних колах, оскільки жила в борделі, яким володів Джілберт Іст. Він був також власником лондонського театру “Роз” , який конкурував з “Глобусом”, де працював Шекспір”.

“Як розповідає у своїх щоденниках Хенслоу, Іст і Шекспір часто обідали разом, – зазначив Солкелд. – Зараз у мене практично немає сумнівів у тому, що жінка, яку поет у своїх сонетах називає “мій злий ангел”, – Чорна Люсі”.

Люсі була дуже популярна в різних лондонських колах. “Враховуючи її шарм і привабливість, немає нічого дивного в тому, що вона могла справити сильне враження на Шекспіра”, – підсумував професор.

Вперше припущення про те, що “смаглявою леді” сонетів була дама напівсвітла було висловлене у Великобританії в 30-ті роки минулого століття. Однак зараз Солкелд знайшов нові підтвердження цього.

Gazeta.ua