У Німеччині розпочинаються зйомки фільму за книгою Пелевіна

Сьогодні, 28 серпня, у Лейпцигу розпочинаються зйомки фільму за мотивами роману російського письменника Віктора Пелевіна Чапаєв і пустота. Головні ролі грають актори з Великобританії і Німеччини.

«Сценарій написав режисер Тоні Пембертон. Пелевін його читав та коментував, і редакція йому сподобалася», – розповів продюсер картини Карстен Штетер.

За його словами, сценарій серйозно адаптований та трактує текст роману досить вільно, багатьох ліній, які є в книзі, у фільмі не буде.

Бюджет картини – 2,5 мільйона євро. Роботу передбачається провести в дуже стислі терміни і закінчити зйомки до 30 вересня.

«Ми не можемо собі дозволити знімати довше, у нас дуже обмежений бюджет. У нас буде все – і коні, і поїзд, і вибух, але не в голлівудських масштабах. Нас більше цікавить внутрішня драма», – сказав Штетер, назвавши фільм проектом у стилі арт-хаус.

Головний герой книги, від імені якого ведеться розповідь, – поет-декадент Петро. Розповідь переносить героя та читача з Росії 1919 року, де Петро служить комісаром у Чапаєва, в божевільню Росії постперебудовної. У подорожі Петра супроводжують Ганна, Чапаєв, Котовський, чекісти і матроси, які вживають кокаїн, мешканці божевільні – «просто Марія», Володін – та інші персонажі.

Про екранізацію заговорили ще влітку 2009 року, однак через труднощі на етапі підготовки фактичний початок роботи над картиною затягнувся. Фільм буде називатися так само, як і англійський переклад роману, – Мізинець Будди (Buddha’s Little Finger).

Роль головного героя Петра Войда виконає британський актор Тобі Кеббел (Toby Kebbell), роль Чапаєва дісталася акторові з Німеччини Андре Хенніке (Andre Hennicke). Володіна зіграє Стайп Ерцег (Stipe Erceg).

«Для Тобі Кеббела це перша велика роль. Це молодий актор, у якого є харизма. Я думаю, все буде добре», – сказав Штетер.

Сам Пелевін на зйомках присутнім не буде. «Він автор, який живе усамітнено. У Берлін і Лейпциг він не приїде», – повідомив продюсер.

Фільм знімає німецька продюсерська компанія Rohfilm GmbH у співпраці з канадською Germany and Amerique Film. Спочатку передбачалося, що це буде спільне російсько-німецьке виробництво, але домовитися і знайти фінансування виявилося непросто. У результаті гроші надали німецькі фонди, що займаються підтримкою кінематографії – MDM, Medienboard Berlin-Brandenburg, а також канадські SODEC і Telefilm Canada.

За його словами, в процесі підготовки були роздуми про те, щоб зняти частину сцен у містах Золотого кільця або в Санкт-Петербурзі. Але в підсумку Росію в громадянській війні, як і Росію періоду 90-х, вирішили знімати в Німеччині.

«Світу, який ми маємо намір представити, вже не існує. Не має сенсу знімати його в Москві», – сказав продюсер.

Разом з тим Штетер визнав, що ще однією проблемою стало те, що більшість будинків у Лейпцигу та Берліні відреставровані.

«Дуже важко, наприклад, було знайти подібні до комуналки квартири», – сказав продюсер.

Ідея зняти фільм за твором Пелевіна з’явилася у режисера Тоні Пембертона під час його роботи в Росії, де він познайомився з письменником особисто. Автори картини вважають, що в умовах сучасної російської дійсності фільм, обігруючи тему революції, міг би стати особливо актуальним. Роботу над фільмом планується закінчити до 2013 року, у цьому ж році фільм і покажуть публіці.

Нагадаємо, що 14 квітня 2011 року в прокат вийшов фільм Generation П режисера Віктора Гінзбурга за однойменним романом Пелевіна. Пізніше Гінзбург повідомив про наміри екранізувати ще один роман письменника – Empire V, і вже купив на нього права.

Корреспондент.net